Imponująca passa Jana Zielińskiego trwa: półfinał Wimbledonu!

3
Jan Zieliński zagra o finał. (zdjęcie: Szymon Przybysz, x)

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zapewnili sobie miejsce w półfinale Wimbledonu, kontynuując swój znakomity występ na międzynarodowej scenie tenisowej. Polsko-tajwański duet pokonał Taylor Townsend i Jamiego Murraya w emocjonującym meczu ćwierćfinałowym z wynikami 7-6(2), 6-7(7), 10-5.

Mecz był prawdziwym sprawdzianem umiejętności i wytrzymałości, charakteryzującym się wyrównanym charakterem, rozstrzygniętym w kluczowych tie-breakach, po których Zieliński i Hsieh poradzili sobie pewnie i precyzyjnie.

CZYTAJ: Niespodziewana decyzja UEFA dotycząca finału Euro 2024

Żadnej z par nie udało się przełamać w setach głównych, co podkreśliło wysoki poziom rywalizacji. Zieliński i Hsieh przekonująco zakończyli tie-breaka w pierwszym secie wynikiem 7:2, podczas gdy w drugim secie doszło do zaciętej walki, w której Townsend i Murray w niezwykły sposób wrócili, wygrywając tie-break 9-7, wymuszając super tie-break. Pomimo przegranej 2:5, Zieliński i Hsieh wykazali się wyjątkową odpornością, zdobywając osiem punktów z rzędu, co zapewniło im zwycięstwo i awans do półfinału.

W półfinale Zieliński i Hsieh zmierzą się z Michaelem Venusem i Erin Routliffe. Ich mecz rozpocznie się już za chwilę, bo o godzinie 17:00 czasu polskiego.

CZYTAJ: Polak triumfuje w Akademickich Mistrzostwach Świata w Szachach Błyskawicznych