Reprezentacja Polski triumfuje nad Japonią w meczu otwarcia igrzysk olimpijskich

3
Niestety, Polki bez awansu do półfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu. (zdjęcie: POLSKA SIATKÓWKA, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet triumfuje nad Japonią w meczu otwarcia igrzysk olimpijskich.

Imponującym początkiem olimpijskiej podróży, reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pokonała w Paryżu Japonię 3:1. Zwycięstwo, które zapewniło trzy punkty, jest kamieniem milowym dla zespołu i przybliża go do ćwierćfinału.

CZYTAJ: Polska triatlonistka ustanowiła nowy rekord świata w potrójnym Ironmanie

Polska stanęła przed trudnym wyzwaniem przeciwko Japonii, srebrnej medalistce Ligi Narodów 2024. Mimo przegranej pierwszego seta 20:25, polska drużyna odbiła się z determinacją. Prowadzona przez kluczowe zawodniczki, takie jak Wołosz i Stysiak, polska drużyna pokazała swoje umiejętności i odporność, wygrywając kolejne trzy sety 25-22, 25-23 i 26-24.

Mecz ten oznacza powrót Polski do olimpijskiej siatkówki po 16 latach przerwy, a jej ostatni występ odbył się w Pekinie w 2008 roku. Występ przeciwko Japonii pokazał ich potencjał i wzbudził nadzieje na dobry występ w turnieju.

Następnie Polska zmierzy się z Kenią, uważaną za najsłabszą drużynę w swojej grupie. Zwycięstwo w tym meczu niemal zapewniłoby im awans do fazy pucharowej.

CZYTAJ: Triumf polskich siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024