Iga Świątek znów zwyciężyła w Paryżu i awansowała do trzeciej rundy

2
Iga Świątek rozbiła Diane Parry. Polka awansowała do kolejnej rundy Igrzysk Olimpijskich. (zdjęcie: El Nuevo Diario, x)

Iga Świątek zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 po zdecydowanym zwycięstwie 6:1, 6:1 nad Francuzką Diane Parry. Polska tenisistka w dalszym ciągu imponuje dobrą grą na korcie.

W meczu z Parry na korcie Court Philippe Chatrier, Świątek szybko potwierdziła swoją dominację. Pomimo drobnych wyzwań, Polka wygrała swój pierwszy gem serwisowy i wkrótce przełamała serwis Parry. Następnie Świątek oddała serię spektakularnych strzałów, przez co Parry miała trudności z odpowiedzią. Po wygraniu pierwszych pięciu partii, Parry udało się wygrać szóstą, po kilku emocjonujących wymianach. Świątek szybko jednak odzyskała kontrolę i zakończyła pierwszego seta 6:1.

CZYTAJ: Polka została wicemistrzynią olimpijską!

W drugim secie Świątek utrzymała niesłabnącą formę. Natychmiast przełamała serwis Parry, a następnie wykonała bezbłędny serwis. Choć Parry krótko walczyła, przewaga Świątek pozostała wyraźna. Polka nabrała rozpędu, wygrywając pozostałe gemy i kończąc seta i mecz 6:1.

Kolejną przeciwniczką Świątek będzie Chinka Xiyu Wang, która awansowała po zwycięstwie 6:3, 6:1 nad Dianą Shnaider w drugiej rundzie. Ich mecz zaplanowano na wtorek, 30 lipca.

CZYTAJ: Polska triatlonistka ustanowiła nowy rekord świata w potrójnym Ironmanie