Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich

5
Iga Świątek zagra w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. (zdjęcie: The WTA Three, X)

Polska tenisistka Iga Świątek zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju tenisowego. Po trudnym drugim secie, Świątek pokonał Chińkę Xiyu Wang wynikiem 6:3, 6:4.

Mecz pewniej rozpoczęła Wang, która od początku wywierała presję na Świątek. Wang miała dwa break pointy w drugim gemie serwisowym Świątek, ale ich nie wykorzystała, a także kolejny w kolejnym, którego Świątek obroniła agresywną grą. Następnie Świątek wykorzystała swoją pierwszą szansę na przełamanie i utrzymała wysoki poziom, wygrywając pierwszego seta 6:3, łącząc solidną obronę i imponujący atak.

Drugi set Świątek zaczęła mocno, wcześnie przełamując serwis Wang, ale szybko set stał się bardziej zacięty. W następnej partii była zacięta walka, w której Wang miał kilka dwójek, zanim Chinka się przełamała. Wymiana przerw trwała dalej, a po tym jak Wang ponownie straciła serwis, wzięła przerwę medyczną i wróciła z zabandażowanym udem. Pomimo kontuzji, Wang szybko wykazała się wytrzymałością. Następnie Świątek serwowała do meczu, a Wang obroniła pierwszy punkt meczowy i wymusiła breakpoint. Świątek poradziła sobie jednak z presją i dzięki swojemu drugiemu punktowi meczowemu zapewniła sobie ćwierćfinał.

Ćwierćfinałowy mecz Świątek na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 zaplanowano na dzisiejszą środę, 31 lipca.

CZYTAJ: Robert Lewandowski zostanie kapitanem Barcelony? Polak odniósł się do plotek

Czwartą przeciwniczką Świątek będzie rozstawiona z numerem 8 w olimpijskim turnieju Danielle Collins. Amerykanka po drodze pokonała Laurę Siegemund (6:3, 2:0 i krecz Niemki), Caroline Wozniacki (6:3, 3:6, 6:3) i Camilę Osorio (6:0, 4:6, 6:3).

Dziewiąta tenisistka światowego rankingu grała przeciwko Świątek już siedmiokrotnie i aż sześć razy schodziła z kortu pokonana.

Dokładna godzina pojedynku jest nieznana, bowiem mecz Polki będzie trzecim z kolei na korcie im. Suzanne Lenglen. Spotkanie powinno rozpocząć się około 15:00.

CZYTAJ: Pep Guardiola odpowiedział na komentarze Juliana Alvareza na temat przyszłości w Man City