Polska zapewnia sobie miejsce w ćwierćfinale dzięki zwycięstwu nad Brazylią

9
Polscy siatkarze z awansowali do ćwierćfinału! (zdjęcie: Bogdanka LUK Lublin, x)

W emocjonującym drugim meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn zapewniła sobie zwycięstwo 3:2 z Brazylią i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale.

Pomimo trudnego początku i kontuzji kluczowego zawodnika Tomasza Fornala, polska kadra pod okiem trenera Nikoli Grbića wykazała się wytrzymałością i umiejętnościami.

Mocny start pomimo porażki

Polska rozpoczęła swoją olimpijską podróż od dominującego zwycięstwa 3:0 nad Egiptem, choć zwycięstwo miało swoją cenę, ponieważ Fornal doznał kontuzji. W meczu przeciwko Brazylii, Fornal zaczął na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajął Aleksander Śliwka, obok Wilfredo Leona. Pomimo wczesnej przewagi Brazylii i mocnych serwisów Darlana Souzy, Polska odrobiła straty i wyrównała na 21:21, ale ostatecznie przegrała pierwszego seta 22:25.

W drugim secie odmłodzona polska drużyna prowadziła początkowo 5:0. Kluczowe występy środkowych blokerów Jakuba Kochanowskiego i Mateusza Bienieka pomogły Polsce utrzymać przewagę i zakończyły się zwycięstwem w secie 25:19. Pomimo porażki w trzecim secie, dokonane w odpowiednim czasie zmiany i strategiczne zagrania pozwoliły Polsce utrzymać konkurencyjność, choć Brazylia ostatecznie zwyciężyła w secie 25:19. W czwartym secie Polska wygrała 25:23, a w piątym „Biało-Czerwoni” zwyciężyli 15:12 i mecz zakończył się na korzyść Polski.

CZYTAJ: Polskie szpadzistki wywalczyły medal na igrzyskach w Paryżu

Awans do ćwierćfinału

Zwycięstwo Polski nad Brazylią umożliwiło im awans do ćwierćfinału. Ich ostatni mecz w fazie grupowej odbędzie się 3 sierpnia o 17:00 z aktualnymi mistrzami świata Włochami. To zwycięstwo nie tylko podniesie ich morale, ale także przygotuje grunt pod długo oczekiwaną rozgrywkę.

CZYTAJ: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich