Polska w siatkówce zmierzy się z USA w ćwierćfinale olimpijskim

5
Brazylijki za mocne dla Polek w meczu o 1. miejsce w grupie. Pogrom w 3. secie. (zdjęcie: polska siatkówka, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z Brazylią 0:3 (21-25, 36-38, 14-25) w ostatnim meczu grupowym na Igrzyskach Olimpijskich, zapewniając sobie drugie miejsce w grupie B. Dzięki temu wynikowi, drużyna Stefano Lavariniego w ćwierćfinale zmierzy się z aktualnymi mistrzyniami olimpijskimi z USA.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Polski, od początku prowadząc 6:3, ale Brazylia szybko objęła prowadzenie, dzięki kluczowym zawodniczkom Gabi i Thaisie. Mimo próby powrotu prowadzonej przez Martynę Czyrniańską, Polska przegrała pierwszego seta 25:21.

CZYTAJ: Alicja Konieczek ustanowiła rekord Polski i awansowała do finału igrzysk olimpijskich

W drugim secie Brazylia wypracowała sobie czteropunktowe prowadzenie, ale Polska zaliczyła niezwykły powrót, broniąc cztery punkty setowe i nawet objęła prowadzenie 25-24. Jednak ostatecznie Brazylia wygrała seta 38:36 po emocjonującym zakończeniu.

W trzecim secie Brazylia szybko objęła prowadzenie 6:2 i nadal dominowała, wykorzystując problemy z przyjęciem Polski. Mimo krótkiej poprawy, Polska nie potrafiła się otrząsnąć, przegrywając seta 14:25.

We wtorek, 6 sierpnia, zajmując drugie miejsce, Polska zmierzy się w ćwierćfinale z USA.

CZYTAJ: Polski ultrakolarz spróbuje pobić rekord na rowerze miejskim

Brazylia 3:0 Polska (25-21, 38-36, 25-14)