Polskie kajakarki walczą o medal olimpijski w półfinale

3
Klatt i Wiśniewska, a także Naja i Puławska w półfinale K2 500 m. (zdjęcie: SBC Portal Sportowy, x)

Polskie kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska awansowały do ​​półfinału igrzysk olimpijskich, zapewniając w swojej eliminacji drugie miejsce. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska również zapewniły sobie półfinał, wygrywając wyścig kwalifikacyjny.

Dramatyczne eliminacje

Karolina Naja i Anna Puławska, srebrne medalistki olimpijskie z Tokio, potwierdziły swoje umiejętności, zajmując drugie miejsce w eliminacjach na 500 m. Polski duet do samego końca walczył o bezpośrednie miejsce w półfinale, wyprzedzając węgierską drużynę zaledwie o 0,26 sekundy. Zwyciężczyniami tego wyścigu zostały Niemki Paulina Paszek i Jule Marie Hake. Naja i Puławska zaliczane są do faworytek tej imprezy, budząc nadzieje na kolejny sukces na tegorocznej olimpiadzie.

CZYTAJ: Skandal z udziałem sędziów Ekstraklasy. Zostali zatrzymani przez policję

Dominacja Polski w drugiej serii

Druga polska para, Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, również zapewniła sobie miejsce w półfinale, triumfując w wyścigu kwalifikacyjnym. Polki pokonały szwedzką drużynę zaledwie o 0,02 sekundy, co świadczy o zaciętej rywalizacji. Kanadyjki zajęły trzecie miejsce, ale nie dorównały tempem polskim zawodniczkom. Dzięki tym zwycięstwom, obie polskie pary będą teraz walczyć o miejsca na podium w kolejnych etapach zawodów.

CZYTAJ: Arsenal jest gotowy wydać ogromne pieniądze za 16-letniego geniusza