Klęska Hurkacza w US Open

3
Hubert Hurkacz zakończył już swój udział w US Open. (zdjęcie: José Juan Vázquez, x)

Dążenie Huberta Hurkacza do awansu do drugiej rundy US Open zakończyło się rozczarowaniem, ponieważ polska gwiazda tenisa została pokonana przez Australijczyka Jordana Thompsona w dwóch setach, 6-7, 1-6, 5-7.

Pomimo mocnego początku, Hurkacz nie był w stanie utrzymać swojego wczesnego tempa, co oznaczało jego szóste odpadnięcie na tym etapie turnieju.

CZYTAJ: Iga Świątek wkracza do trzeciej rundy US Open

Mecz początkowo wyglądał obiecująco dla Hurkacza, który szybko objął prowadzenie 5-2 w pierwszym secie, dominując w swoich serwisach i zapewniając sobie nawet breaka. Jednak Thompson dokonał powrotu, wyrównując wynik i ostatecznie wygrywając seta w decydującym tie-breaku. Ta zmiana dynamiki okazała się kluczowa, ponieważ Thompson nadal kontrolował mecz.

W drugim secie, Thompson wykorzystał słabą grę Hurkacza, przełamując jego serwis dwa razy i pozwalając Polakowi na zaledwie jednego gema. Chociaż Hurkacz pokazał oznaki potencjalnego powrotu w trzecim secie, nie udało mu się wykorzystać kluczowych breakpointów, co pozwoliło Thompsonowi zamknąć mecz.

CZYTAJ: Kamil Otowski zdobywa pierwsze złoto dla Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich

Hubert Hurkacz – Jordan Thompson 0-3 (6-7, 1-6, 5-7)