Wiktoria Gadajska zdobyła srebro i ustanowiła nowy rekord Polski

8
Wiktoria Gadajska zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata U-20. (zdjęcie: pzla, x)

Wiktoria Gadajska zdobyła srebro i ustanowiła nowy rekord Polski juniorek w biegu na 400 metrów na Mistrzostwach Świata U20.

Wiktoria Gadajska zdobyła srebrny medal i ustanowiła nowy polski rekord juniorek w biegu na 400 metrów przez płotki na Mistrzostwach Świata U20 w Limie w Peru. Początkowo przekroczyła linię mety na trzecim miejscu z czasem 56,87 sekundy, ale po dyskwalifikacji amerykańskiej zawodniczki awansowała na drugie miejsce.

To osiągnięcie nie tylko zapewniło Gadajskiej srebrny medal, ale także wyznaczyło nowy kamień milowy w polskiej lekkoatletyce, ponieważ jej czas jest obecnie rekordem kraju juniorów. Występ młodej sportsmenki sprawił, że znalazła się w centrum uwagi, prezentując swój potencjał na arenie międzynarodowej.

„Wiktoria Gadajska zdobyła wczoraj srebro (po dyskwalifikacji Amerykanki za ominięcie płotka) mistrzostw świata juniorów na 400 metrów przez płotki, poprawiając własny rekord Polski U20 z 57.04 na 56.87. Warto obejrzeć doskonały finisz Polki 😉 (tor 9.)” – napisał Athletics News na X.

CZYTAJ: Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień zdobyli złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich

Dyskwalifikacja amerykańskiej zawodniczki z powodu złamania przepisów pozwoliła Gadajskiej zająć drugie miejsce, co umocniło jej pozycję jednej z najbardziej obiecujących młodych lekkoatletek w Polsce.

CZYTAJ: 13-letni Michał Szubarczyk mistrzem świata w snookerze do lat 21