Hat-trick Lewandowskiego dał Barcelonie zwycięstwo 3:0 nad Deportivo Alavés

9
Michał Probierz może być zadowolony. Znakomita forma polskich napastników przed zgrupowaniem. (zdjęcie: CGTN Sports Scene, x)

Hat-trick Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie meczu dał liderowi La Ligi – Barcelonie – zwycięstwo 3:0 na wyjeździe z Deportivo Alavés w niedzielę, a polski napastnik powiększył swoją przewagę na szczycie tabeli strzelców ligi.

Trzy bramki Lewandowskiego sprawiły, że został on pierwszym piłkarzem, który zdobył 10 bramek w La Liga w tym sezonie i drugim piłkarzem w najlepszych ligach europejskich, po Erlingu Haalandzie z Manchesteru City.

Dzięki zwycięstwu, Barcelona ma 24 punkty przewagi nad rywalem Realem Madryt, a Deportivo Alavés jest na 12. miejscu z 10 punktami.

„Było kilka dobrych podań, które ułatwiły mi zdobycie gola. Graliśmy bardzo dobrze od pierwszej minuty, chcieliśmy atakować i strzelać gole” – powiedział Lewandowski.

„Zdobycie trzech goli w pierwszej połowie daje ci większą kontrolę w drugiej”.

CZYTAJ: Zwycięstwa polskich klubów dają nadzieję na postępy w rankingu UEFA

Barcelona zdominowała posiadanie piłki, a kapitan Raphinha umieścił piłkę w siatce w ciągu czterech minut, ale gol został anulowany z powodu spalonego, minutę przed tym, jak goście stracili Ferrana Torresa z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Eric García.

Ale Barcelona nie traciła czasu, obejmując prowadzenie, gdy Lewandowski strzelił gola z rzutu wolnego Raphinhy w siódmej minucie, kierując piłkę głową do bramki po idealnym dośrodkowaniu z krawędzi pola karnego.

Lewandowski nie wykazuje oznak spowolnienia w wieku 36 lat i zdobył drugiego gola w kontrataku, gdy dopadł podanie Raphinhi i strzelił gola.

Skompletował hat-tricka w 32. minucie, gdy García podał mu piłkę, a polski napastnik oddał strzał na bramkę Deportivo Alavés, zdobywając 12. gola w 11 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Robert Lewandowski, najlepszy napastnik w Europie.

Piłkarze Deportivo Alavés uważali, że otworzyli wynik, gdy Toni Martínez strzelił gola głową pod koniec pierwszej połowy, ale po ocenie VAR anulowano bramkę z powodu spalonego.

„Byli lepsi od nas w pierwszej połowie, ale mieliśmy kilka szans, szkoda spalonego” — powiedział skrzydłowy Deportivo Alavés, Abde Rebbach.

„Drużyna poprawiła się w drugiej połowie i staraliśmy się do końca”.

CZYTAJ: Barcelona chce pozyskać 24-letniego piłkarza z najwyższej półki

Dwóch bramkarzy było zajętych w drugiej połowie, w której dochodziło do akcji z jednego końca boiska do drugiego, a Iñaki Peña z Barcelony zapewnił, że wrócą do domu z czystym kontem, podczas gdy Sivera ograniczył straty dla Deportivo Alavés, broniąc sześć strzałów.

„Ostatnie pięć meczów graliśmy co trzy dni. Nie grałem w tylu meczach w swoim życiu” – powiedział Lewandowski, który zagrał pełne 90 minut.

Polski bramkarz Wojciech Szczęsny, który podpisał kontrakt z Barceloną w środę, nie znalazł się w kadrze meczowej.