Łukasz Licznerski mistrzem Polski w szachach szybkich

5
Łukasz Licznerski zdobył złoty medal podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w szachach szybkich. (zdjęcie: ChessManager, facebook)

Łukasz Licznerski zwycięzcą Mistrzostw Polski w szachach szybkich w 2024 roku, a na podium stanęli także Jakub Seemann i Krzysztof Raczek.

Łukasz Licznerski zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w szachach szybkich 2024, które odbyły się w Lubinie. 29-latek triumfował, zdobywając 8 punktów w dziewięciu rundach. Na podium stanęli również 16-latek Jakub Seemann, który zdobył srebro, i Krzysztof Raczek, który zdobył brąz. Wszyscy trzej ukończyli turniej z taką samą liczbą punktów, a o końcowych wynikach decydowały dogrywki.

W turnieju wzięło udział 392 zawodników, w tym jedne z najlepszych talentów Polski. Co ciekawe, Alicja Śliwicka, najlepsza kobieta, zajęła 25. miejsce z 6,5 punktami, pokonując po drodze obrońcę tytułu Kacpra Pioruna. Kontrola czasu w tym wydarzeniu wynosiła 10 minut na zawodnika, z dodatkowymi pięcioma sekundami na ruch.

CZYTAJ: Polscy młodzi strzelcy zdobyli pięć medali na Mistrzostwach Świata

Pierwsze medale dla najlepszego trio

Dla Licznerskiego, Seemanna i Raczka były to pierwsze medale na Mistrzostwach Polski w szachach szybkich. Oprócz tytułów, otrzymali nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 6000, 5000 i 4000 zł.

CZYTAJ: Hat-trick Lewandowskiego dał Barcelonie zwycięstwo 3:0 nad Deportivo Alavés