Polska zajęła ósme miejsce w zawodach podczas finału Letniego Grand Prix

3
Polska drużyna zajęła ósme miejsce w zawodach mieszanych podczas finału Letniego Grand Prix. (zdjęcie: Polski Związek Narciarski, x)

Drużyna Polski zajęła ósme miejsce w finale Letniego Grand Prix w Klingenthal, a Niemcy odnieśli zwycięstwo.

Mieszana drużyna Polski, składająca się z Dawida Kubackiego, Pawła Wąska, Anny Twardosz i Natalii Słowik, zajęła ósme miejsce w ostatnim wydarzeniu drużyn mieszanych Letniego Grand Prix w Klingenthal.

Niemiecka drużyna, prowadzona przez Piusa Paschke, wygrała zawody z łączną liczbą 978,8 punktów. Paschke był najlepszym zawodnikiem indywidualnym, wykonując skoki na odległość 138 m i 142,5 m, co dało wynik 263,9 punktów.

Mimo prowadzenia po siedmiu skokach, norweska drużyna zajęła drugie miejsce, tracąc do Niemców zaledwie 3,6 punktu. W składzie Norwegów znaleźli się Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik. Austria zajęła trzecie miejsce na podium z łączną liczbą 959,3 punktów.

CZYTAJ: Łukasz Licznerski mistrzem Polski w szachach szybkich

Paweł Wąsek był najlepszym polskim zawodnikiem, zdobywając 14. najlepszy wynik indywidualny ze skokami na 133 m i 131 m. Kubacki, Twardosz i Słowik wnieśli solidny wysiłek, chociaż Słowik miał problemy z krótszymi skokami.

Austria wygrała Puchar Narodów mężczyzn, a Japonia triumfowała w klasyfikacji kobiet. Polacy zajęli trzecie miejsce wśród mężczyzn.

CZYTAJ: Kamil Majchrzak wygrał ATP Challenger 100 w Villenie