Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Wuhan

3
Magdalena Fręch jest niesamowita. Absolutna sensacja w Wuhan! (zdjęcie: Fani WTA, x)

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Wuhan po solidnym występie przeciwko Japonce Mai Hontamie.

Polka, zajmująca 27. miejsce w rankingu światowym, wygrała w dwóch setach 6-0, 6-4. Fręch zdominowała pierwszego seta, przełamując serwis Hontamy trzy razy i wygrywając seta bez utraty gema.

CZYTAJ: Świątek na szczycie, a Fręch osiąga najwyższy w karierze ranking WTA

Drugi set okazał się trudniejszy, ponieważ Hontama szybko przełamała serwis Fręch i utrzymała prowadzenie. Jednak Fręch walczyła, wyrównując wynik na 4-4, zanim przejęła kontrolę nad meczem. Zakończyła mocno, przełamując ponownie swoją przeciwniczkę, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Dzięki temu zwycięstwu, Fręch awansuje do drugiej rundy, w której zmierzy się z trudniejszą przeciwniczką, zajmującą ósme miejsce Amerykanką Emmą Navarro. Mecz zaplanowano na dzisiaj 8 października i oczekuje się, że będzie to poważny sprawdzian dla polskiej zawodniczki.

Magdalena Fręch – Mai Hontama 2-0 (6-0, 6-4)

CZYTAJ: Polscy napastnicy w szczytowej formie przed meczami Ligi Narodów UEFA