Cole Palmer wyróżniony! Gracz Chelsea dostał wyjątkową nagrodę

2
Cole Palmer wybrany Najlepszym Graczem Roku w Anglii! (zdjęcie: Football News, twitter)

Piłka nożna klubowa zrobiła sobie przerwę na mecze międzynarodowe w październiku, a w tym czasie Anglia ogłosiła swojego Piłkarza Roku na sezon 2023/24.

Skrzydłowy Chelsea Cole Palmer został nazwany najlepszym piłkarzem sezonu 2023/24 w Anglii.

Niedawno Palmer został pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który strzelił „pokera” (cztery gole) w jednym meczu przed przerwą na mecze międzynarodowe. Miało to miejsce w wygranym 4:2 meczu Chelsea z Brighton w szóstej rundzie Premier League. Palmer już w pierwszej połowie strzelił cztery gole.

CZYTAJ: Nie tylko Boniface. Chelsea jest zainteresowana kolejnym piłkarzem z Bundesligi

Obecnie angielski piłkarz ma na koncie sześć goli i pięć asyst w Premier League. Palmer strzelił również gola w finale Euro 2024, choć nie wystarczyło to, aby pomóc Anglii pokonać Hiszpanię.

Trener Anglii Lee Carsley planuje uczynić Cole’a Palmera kluczowym graczem w drużynie narodowej, pomimo posiadania talentów takich jak Jude Bellingham i Phil Foden. Carsley uważa Palmera za kluczową postać dla przyszłości Anglii.

CZYTAJ: Jürgen Klopp wraca do pracy! Słynny trener ma nową posadę