Magda Linette wkracza do ćwierćfinału Wuhan Open

3
Magda Linette dała kolejny koncert! Rosjanka była bezradna. (zdjęcie: The Tennis Letter, x)

Polska tenisistka Magda Linette była w doskonałej formie, pokonując w czwartek Rosjankę Darię Kasatkinę (6:2, 6:3), rozstawioną z numerem ósmym, w trzeciej rundzie turnieju Wuhan Open.

Magda Linette pokonała Darię Kasatkinę w Wuhan, awansując do swojego pierwszego ćwierćfinału WTA 1000.

Magda Linette kontynuuje swoją znakomitą formę w późnych etapach tego sezonu. Polska tenisistka przekonująco pokonała rozstawioną z numerem ósmym Darię Kasatkinę w 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Wuhan. Linette zapewniła sobie zwycięstwo w dwóch setach, wygrywając 6:2, 6:3. Jej zwycięstwo przenosi ją do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z amerykańską gwiazdą Coco Gauff.

Po imponującym występie w Pekinie, w którym pokonała Jasmine Paolini, zajmującą pierwsze miejsce w rankingu, Linette utrzymała dynamikę w Wuhan. Jej mecz z Kasatkiną był pokazem umiejętności i strategii, a Linette przełamała rywalkę trzy razy w pierwszym secie. Drugi set przebiegał według podobnego schematu, a Linette zdobyła dwa kolejne przełamania, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

CZYTAJ: WTA Wuhan 2024: Magdalena Fręch zagra w trzeciej rundzie!

To pierwszy występ Linette w ćwierćfinale turnieju WTA 1000. Zmierzenie się z Gauff będzie trudnym testem, ale polska zawodniczka pokazała, że ​​jest gotowa na to wyzwanie.

CZYTAJ: Złoty weekend Olivii Maslov: triumf w finałach Warszawy i Mazowsza