Oto pierwszy kapitan Francji od czasów Zidane’a, który otrzymał czerwoną kartkę

2
Aurélien Tchouaméni został wczoraj pierwszym kapitanem drużyny francuskiej, który otrzymał czerwoną kartkę od czasów Zinedine'a Zidane'a podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku. (zdjęcie: Actu Foot, x)

Wczoraj reprezentacja Francji odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad Belgią 2:1 w Lidze Narodów UEFA, ale mecz ten obfitował w wydarzenia rzadkie dla tej drużyny.

W 78. minucie, środkowy pomocnik Realu Madryt Aurélien Tchouaméni otrzymał czerwoną kartkę. W ciągu zaledwie dwóch minut, 24-latek popełnił dwa ostre faule, za które sędzia ukarał go dwiema żółtymi kartkami.

Tchouaméni rozpoczął mecz z Belgią, a także poprzedni mecz z Izraelem (4:1), jako kapitan reprezentacji Francji, ponieważ Kylian Mbappé nie znalazł się w składzie.

Dzięki temu incydentowi, Tchouaméni został pierwszym kapitanem reprezentacji Francji, który został wyrzucony z boiska od 2006 roku. Ostatnim kapitanem, który otrzymał czerwoną kartkę, był legendarny Zinedine Zidane, który został wyrzucony z boiska za swoje niesławne uderzenie głową w Marco Materazziego w finale Mistrzostw Świata w 2006 roku.

CZYTAJ: 18 lat temu Zidane znokautował Materazziego główką

Warto też dodać, że francuski kapitan Kylian Mbappé jest obecnie objęty śledztwem w sprawie napaści na tle seksualnym.

CZYTAJ: Mbappé zabrał głos w sprawie gwałtu w Sztokholmie. „Jakby przez przypadek”