Polska i Chorwacja zremisowały w meczu Ligi Narodów w Warszawie

11
Absolutnie szalony mecz Polska - Chorwacja. Horror do ostatniej minuty! (zdjęcie: Jeremy Bucket, x)

W emocjonującym meczu Ligi Narodów, Polska i Chorwacja zremisowały 3:3 na Stadionie Narodowym w Warszawie 15 października 2024 roku.

Polska objęła wczesne prowadzenie po potężnym strzale Piotra Zielińskiego w 5. minucie.

Jednak Chorwacja szybko wróciła do gry, strzelając trzy gole w ciągu zaledwie sześciu minut! Borna Sosa wyrównał w 20. minucie, a następnie gole Luki Sučicia i Roko Baturiny sprawiły, że Chorwacja prowadziła 3:1 do przerwy.

CZYTAJ: Rekordowy start Ewy Pajor w FC Barcelonie

Polska dzielnie walczyła. Gol Nicoli Zalewskiego tuż przed przerwą zmniejszył różnicę, a w 68. minucie strzał z dystansu Sebastiana Szymańskiego wyrównał stan meczu na 3:3. Bramkarz Chorwacji Dominik Livaković został wyrzucony z boiska w 77. minucie po niebezpiecznym faulu na Robercie Lewandowskim, ale Chorwaci utrzymali się w dziesiątkę, zapewniając sobie remis.

Pomimo dominacji w końcowej fazie gry, Polska nie była w stanie przebić się przez obronę Chorwacji. Wynik ten daje obu drużynom kluczowe punkty w miarę postępu fazy grupowej Ligi Narodów.

CZYTAJ: Legendarny piłkarz nie myśli o zakończeniu kariery po tym sezonie