Angielskie media doceniają Ten Hag za „imponującą transformację”

3
Manchester United przełamał kiepską passę. Brentford poddało się po przerwie. (zdjęcie: united, X)

Erik ten Hag otrzymuje uznanie w angielskich mediach za powrót Manchesteru United przeciwko Brentford (2-1). Po pierwszym zwycięstwie w Premier League od 14 września, presja na jego pozycję nieco zmalała, chociaż kryzys na Old Trafford wciąż jest blisko.

BBC podaje, że Manchester United zdołał w dramatyczny sposób odrobić stratę 1-0 w przerwie meczu z Brentford w sobotnie popołudnie i zapewnić sobie zwycięstwo 2-1.

Zmiana ta była napędzana przez wybitne występy Alejandro Garnacho i Rasmusa Højlunda, którzy obaj odegrali kluczową rolę w zdobyciu kluczowych trzech punktów. Garnacho został szczególnie pochwalony za ostrość i energię w ataku, podczas gdy pierwszy ligowy gol Højlunda w tym sezonie dodał mu pewności siebie na przyszłość. Zwycięstwo dało Erikowi ten Hagowi trochę oddechu, ale presja na menedżera Man United pozostaje wysoka, a dalsze pozytywne wyniki są niezbędne do ustabilizowania sytuacji.

Kibice skandowali nazwisko Ten Haga po meczu, co było zaskakującą zmianą w stosunku do fali krytyki, która spływała na niego w ostatnich tygodniach ze strony angielskich mediów. Przerwa na mecze międzynarodowe obfitowała w spekulacje dotyczące przyszłości Ten Haga w klubie, a wielu ekspertów i mediów sugerowało, że jego pozycja jest zagrożona.

Sam Ten Hag odniósł się do tej relacji przed meczem z Brentford, wyrażając frustrację z powodu tego, co uważał za bezpodstawną krytykę. Pomimo zwycięstwa Man United, The Daily Mail utrzymywał, że jego zwolnienie było nadal możliwe, gdy drużyna przegrywała 1-0 w przerwie. Jednak przyznali, że Ten Hag zasłużył na uznanie za zmianę w drugiej połowie, dzięki której Man United grało z nowym wigorem.

CZYTAJ: Historyczny sukces Roberta Kubicy. Polak wywalczył kolejny tytuł!

W swojej analizie The Daily Mail zauważył, że Man United przekształciło się w zupełnie inną drużynę po przerwie. Zamiast załamać się pod presją, przejęli kontrolę nad grą, a zarówno Garnacho, jak i Højlund wnieśli znaczący wkład. Po ostatnim gwizdku można było odczuć wyczuwalną ulgę wśród kibiców na Old Trafford, z których wielu szykowało się na kolejny rozczarowujący wynik. Zwycięstwo oznacza teraz, że Man United staje przed nadchodzącym starciem Ligi Europy z Fenerbahçe José Mourinho z odnowionym optymizmem, chociaż BBC ostrzega, że ​​kolejna porażka może łatwo ponownie rozpalić kryzys.

Według BBC, był to ostatecznie pozytywny dzień dla Erika ten Haga. „Ostatnio menedżer Manchesteru United był pod ostrzałem krytyki, która nie do końca się sprawdziła, ale Man United grało dobrze” – stwierdzili. „Chociaż Brentford był lepszą drużyną w pierwszej połowie, Man United nadal utrzymywało znaczną kontrolę i nie wyglądało na zagrożone w drugiej połowie. Jednak to zwycięstwo to dopiero początek, a Ten Hag będzie potrzebował serii zwycięstw, aby naprawdę zabezpieczyć swoją pozycję”.

Erik ten Hag: „Jestem naprawdę szczęśliwy z powodu naszych fanów. Zawsze są za nami, nawet gdy wszyscy są przeciwko nam”.

„Trzymają się nas i zawsze nas wspierają. Mówimy dziękuję”.

W obliczu widma zwolnienia nad Ten Hagiem, w mediach wciąż pojawiają się porównania do odejścia Sir Alexa Fergusona z klubu. Daily Mail szybko zauważył ironię, że Ferguson, którego spuścizna wciąż rzuca długi cień na klub, nie był obecny na Old Trafford podczas meczu, ponieważ udał się do Szkocji, aby obejrzeć mecz swojego byłego klubu Aberdeen z Celtic. Nieobecność Fergusona została podkreślona w kontraście do intensywnej kontroli otaczającej przyszłość Ten Haga, zwłaszcza w tej krytycznej fazie sezonu.

CZYTAJ: „Co to za różnica?”. Pogba skomentował zwolnienie Fergusona przez Man United

Sky Sports podkreśliło kolejny kluczowy moment meczu, zauważając, że Man United wykorzystało frustrację po golu Brentfordu. „To była imponująca przemiana” – zauważyli. „Man United miało problemy ze stwarzaniem szans w pierwszej połowie, prawdopodobnie z powodu braku pewności siebie. Ale do końca meczu nie tylko odwrócili losy meczu, ale także wspięli się wyżej nad Brentford w tabeli, co dało im bardzo potrzebnego kopa przed wyjazdem na mecz z Fenerbahçe w Lidze Europy”.

Chociaż to zwycięstwo przynosi pewną ulgę, podstawowe problemy w Manchesterze United pozostają, a kolejny słaby wynik może szybko zniweczyć wszelkie postępy Ten Haga. Zarówno BBC, jak i inne media podkreślają, że menedżer Man United wciąż balansuje na granicy, a wszelkie potknięcia w nadchodzących meczach mogą ponownie zwiększyć presję na jego pozycję.