Inter blokuje Porto i awansuje do Ćwierćfinału Ligi Mistrzów

11
Inter Mediolan z pierwszym od 12 lat awansem do Ćwierćfinału Ligi Mistrzów; zdjęcie: Inter Xtra; Twitter

Simone Inzaghi zastosował mistrzowską klasę defensywną, a jego drużyna, Inter Mediolan, zremisowała 0:0 na wyjeździe z Porto i awansowała do ćwierćfinału.

Od samego początku meczu, to Porto było drużyną dominującą.

Podejście Interu polegające na zdecydowanej obronie i przeprowadzaniu szybkiej kontry szybko stało się widoczne.

W pierwszej części meczu gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce. Mimo prób, nie byli zdolnie strzelić bramki, która przybliżyłaby Porto do ćwierćfinału elitarnych rozgrywek.

Przeczytaj także: Terminator Haaland bije rekordy w meczu Ligi Mistrzów z RB Lipsk

Mediolańczycy skupili się natomiast na solidnej grze w defensywie, co skutkowało tym, że do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron ekipa Sergio Conceicao próbował podejmować ryzyko. Najbliższy zdobycia bramki był w 74 minucie Marko Grujic. Serb oddał strzał sprzed pola karnego.

Andre Onana nie dał się jednak zaskoczyć. W końcówce Portugalczycy trafili jeszcze piłką w słupek i poprzeczkę. Do końca spotkania rezultat się nie zmienił i z awansu do kolejnej rundy mógł cieszyć się przedstawiciel Serie A.

Zobacz jeszcze: Real Madryt celuje w 15 koronę Ligi Mistrzów

Choć nie było to ładne, drużyna Simone Inzaghiego przetrwała, utrzymując cenny remis w meczu, aby dotrzeć do pierwszego ćwierćfinału Ligi Mistrzów od 2011 roku.

Mistrzowska klasa defensywy wprowadzona przez Inzaghiego była obecna w całym zespole Interu.

Inter wykonał zadanie i podobnie jak AC Milan zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Po raz ostatni oba mediolańskie kluby znalazły się wspólnie w tej fazie rozgrywek w sezonie 2005/2006.