Polak zdobył brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu

6

Kacper Stokowski w czwartek ustanowił nowy rekord Polski w półfinałowym wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Melbourne w Australii. W piątek w wyścigu finałowym popłynął po brązowy medal. O mały włos nie zdobył srebra!

Kacper Stokowski to 23-letni pływak polski, zawodnik G-8 Bielany Warszawa.

W czwartek w półfinałowym wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Melbourne Stokowski ustanowił nowy rekord Polski. Polak uzyskał czas 22,74 s. W piątkowym finale pływak powtórzył swój wyczyn. Z dokładnie takim samym czasem Stokowski popłynął po brązowy medal. Nasz brązowy medalista mistrzostw świata o mały włos nie zdobył srebra. Do drugiego miejsca zabrakło mu tylko 0,01 s! Brązowy medal mistrzostw świata jest pierwszym medalem Stokowskiego w jego indywidualnej seniorskiej karierze.

Mistrze świata w wyścig na 50 metrów stylem grzbietowym został Amerykanin Ryan Murphy. Srebrny medal powędrował do Isaaca Coopera z Australii.