Ansu Fati i Gavi zapewniają zwycięstwo Barcelonie nad Mallorcą

13
Ansu Fati; zdjęcie: Managing Barça: Twitter

W swoim ostatnim meczu na starym Spotify Camp Nou, Barcelona wygrała 3-0 z Mallorcą. W zespole Barcelony zagrali: Sergio Busquets i Jordi Alb. Były to ich ostatnie mecze dla klubu przed własną publicznością.

Xavi Hernandez dokonał kilku zmian w drużynie, która przegrała z Realem Valladolid w środku tygodnia, a jednym z tych, którzy dołączyli do zespołu, był Ansu Fati, który rozpoczął mecz w świetnej formie.

20-latek strzelił gola w pierwszych 60 sekundach, dając Barcelonie wymarzony początek, po świetnej akcji zespołowej, w której Gavi dograł do Fatiego, aby łatwo wykończyć.

Zobacz jeszcze: Real Sociedad zakwalifikował się do Ligi Mistrzów

Wkrótce potem Mallorca została zredukowana do 10 graczy, ponieważ Amath Ndiaye zobaczył czerwoną kartkę za horror na Alejandro Balde, który w wyniku tego doznał poważnej kontuzji kostki.

Fati podwyższył na 2:0 w ciągu 25 minut, wybijając piłkę za Dominika Greifa po znakomitej asyście Roberta Lewandowskiego.

Gavi dodał trzecią bramkę w drugiej połowie pięknym wykończeniem ze skraju pola karnego, zanim Alba i Busquets zostali zastąpieni entuzjastycznymi brawami w ich ostatnich występach u siebie dla Barcelony.

Przeczytaj także: Manchester United potencjalną opcją na nadchodzący sezon dla Jordiego Alby