Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

6
Xavi odgryza się krytykom po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. (zdjęcie: Stef_andre, x)

We wtorek, 12 marca, Barcelona zmierzyła się z Napoli w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1.

Katalońska drużyna szybko zyskała dwubramkową przewagę i była bliższa zapewnienia sobie miejsca w ćwierćfinale. Gole 20-letniego Fermina Lopeza w 15. minucie i João Cancelo w 17. minucie zapewniły im prowadzenie. Napoli zdołało strzelić jednego gola. W 30. minucie do siatki trafił Amir Rrahmani, ale na więcej ich nie było stać. Robert Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Barcelony bramką w 83. minucie.

CZYTAJ: Włoski klub został kolejnym uczestnikiem Klubowych Mistrzostw Świata 2025

Barcelona wyszła zwycięsko z wynikiem 3:1, zapewniając sobie łączne zwycięstwo 4:2 w dwóch meczach. Będzie to ich pierwszy występ w ćwierćfinale od sezonu 2019–20. Wcześniej „Blaugrana” doszła jedynie do 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA.

Robert Lewandowski jest w tym sezonie niesamowity. Strzelił 19 goli i zanotował 7 asyst.

CZYTAJ: Polski pojedynek w NBA: Brandin Podziemski lepszy od Jeremy’ego Sochana