Chelsea powtórzyła swój własny anty-rekord ustanowiony w 1989 roku

1
Chelsea pokonała Manchester United (4:3), mimo że do 100 minuty przegrywała jednym trafieniem. Trzy bramki zdobył Cole Palmer. (zdjęcie: Football News, twitter)

W pierwszej połowie 31. rundy meczu angielskiej Premier League przeciwko Manchesterowi United, Chelsea już w 19. minucie objęła prowadzenie 2:0, ale przed przerwą straciła dwa gole.

To szósta sytuacja w bieżącym sezonie we wszystkich turniejach, w której Chelsea prowadziła różnicą dwóch bramek, ale ostatecznie pozwoliła przeciwnikowi wyrównać wynik.

CZYTAJ: Trener Chelsea po zwycięstwie nad Man United: „Nie jestem klaunem”

Chelsea jest także ostatnią drużyną z najwyższej półki w historii, która często traci dwubramkową przewagę – podobny przypadek zaobserwowano w 1989 roku.

Przed meczem z Manchesterem United, Chelsea zajmowała 12. pozycję w ligowej tabeli. Po wygranym meczu, wskoczyła na 10. miejsce.

CZYTAJ: Kapitan Man United o porażce z Chelsea: „Oddaliśmy mecz”