Cristiano Ronaldo otrzymał czerwoną kartkę i chciał uderzyć sędziego

1
Cristiano Ronaldo z czerwoną kartką w hitowym meczu. Nieładne zachowanie piłkarza. (zdjęcie: Al Nassr, x)

Portugalska gwiazda Cristiano Ronaldo z pewnością nie będzie chciała po zakończeniu kariery wspominać spotkania półfinałowego Superpucharu Arabii Saudyjskiej przeciwko Al-Hilal. Dla napastnika Al-Nassr był to zdecydowanie jeden z najgorszych meczów w jego karierze.

Stawką pojedynku dwóch najwyżej sklasyfikowanych ekip w saudyjskiej ekstraklasie był awans do finału Superpucharu, w którym wcześniej zameldował się Al-Ittihad.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zapewniła sobie miejsce na mistrzostwach Europy

Pod koniec pierwszej połowy, Cristiano Ronaldo zmarnował bramkę koledze z drużyny, Otavio. Po podaniu z prawej flanki, Ronaldo przechwycił piłkę, choć był na spalonym. Dlatego też strzał Otavio po obejrzeniu VAR nie był już liczony. Zaraz potem Portugalczyk otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Na tym jednak problemy Portugalczyka się nie skończyły. W drugiej połowie Cristiano otrzymał czerwoną kartkę.

Do zamieszania doszło przy linii bocznej boiska. Ronaldo odepchnął rywala i wydaje się, że chciał nawet go uderzyć. Zauważył to sędzia, który bezpośrednio pokazał mu czerwoną kartkę. A to nie koniec, bo następnie Ronaldo zacisnął pięść tuż przy twarzy arbitra. Tę szokującą sytuację wychwyciły kamery.

Na nagraniu widać, po tym, jak sędzia pokazał Ronaldo czerwoną kartkę, piłkarz odwrócił się i wyglądał, jakby miał zamiar uderzyć sędziego.

Sam półfinał Superpucharu Arabii Saudyjskiej zakończył się porażką 1:2 Al-Nassr. Dla drużyny Ronaldo, jedynego gola strzelił Sadio Mané w 90+9′. W Al-Hilal gola strzelił Salem Al-Dawsari w 61. minucie i Malcom w 72. minucie.

W finale Superpucharu Arabii Saudyjskiej Al-Ittihad zagra z Al-Hilal. Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 19.30 czasu polskiego.

CZYTAJ: Tottenham sprzeda zawodnika, który w tym sezonie zdobył już 10 goli