Dawid Kownacki żegna się z 2 Bundesligą dwoma golami

19
Dawid Kownacki; zdjęcie: Kai Watson: Twitter

Dawid Kownacki powiększył jeszcze bardziej swój dorobek bramkowy w 2. Bundeslidze po meczu ostatniej kolejki między Fortuną Dusseldorf 1895, a 1.FC Kaiserslautern. Polski napastnik w tym spotkaniu ustrzelił dublet.

W 34. kolejce 2. Bundesligi Dawid Kownacki przebywał na boisku od początku meczu. Jego drużyna na wyjeździe zwyciężyła 3:0 nad FC Kaiserslautern, do czego mocno przyczynił się polski napastnik.

Kownacki dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali. Najpierw zrobił to w 17. minucie, a później w 76. Dla Polaka było to kolejno trzynaste i czternaste trafienie w tym sezonie ligowym.

Zobacz jeszcze: Łukasz Fabiański nadal będzie grał dla West Ham United FC

26-latek po swoim drugim golu zszedł dwie minuty później z murawy. Zastąpił go Rouwen Hennings. W barwach Fortuny Dusseldorf wystąpił też polski obrońca Michał Karbownik grając do 78. minuty. Po tym czasie został zmieniony przez Daniela Ginczeka.

Klub Dawida Kownackiego, Daniela Ginczeka i Adama Bodzeka zakończył sezon na czwartym miejscu z pięćdziesięcioma ośmioma punktami. Dla polskiego napastnika wiadomo już jednak, że był to pożegnalny mecz w Fortunie Dusseldorf.

Od przyszłego sezonu Kownacki będzie reprezentował w Bundeslidze Werder Brema. Podobną sytuację ma Karbownik, który również nie będzie kontynuował gry dla Fortuny i wróci z wypożyczenia do Brighton.

Przeczytaj także: Gwiazda Realu Madryt Marco Asensio szuka nowego klubu