Dobry przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w Altenmarkt-Zauchensee

5
Maryna Gąsienica-Daniel z jednym z najlepszych wyników w supergigancie w karierze podczas zawodów PŚ w Altenmarkt-Zauchensee! (zdjęcie: Dr Kermit House, x)

Polska narciarka Maryna Gąsienica-Daniel zajęła godne pochwały 20. miejsce w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w konkurencji supergigant, które odbywają się w Altenmarkt-Zauchensee w Austrii. Zwyciężyła Austriaczka Cornelia Huetter.

Najlepsza polska alpejka specjalizuje się co prawda w konkurencji slalom gigant, coraz lepiej poczyna sobie jednak także w supergigancie. Podczas piątkowych zawodów do zwyciężczyni straciła zaledwie 1,53 s, a do czołowej dziesiątki, którą zamknęła Szwajcarka Jasmine Flury, brakowało jej jedynie 0,57 s. Gąsienicy-Daniel najlepszym osiągnięciem było 16. miejsce w Lenzerheide w 2022 roku.

CZYTAJ: Ciężki dzień Polaków w Rajdzie Dakar: Hołowczyc utknął na pustyni, Giemza z kontuzją

Huetter przejęła prowadzenie

Austriacka narciarka Cornelia Huetter zwyciężyła z czasem 1:13,17, wyprzedzając Norweżkę Kajsę Vickhoff Lie o 0,09 sekundy i szwajcarską narciarkę Larę Gut-Behrami o 0,21 sekundy.

Warto zauważyć, że w zawodach nie wzięła udziału Amerykanka Mikaela Shiffrin, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Włoszka Sofia Goggia, silna pretendentka, stanęła w obliczu nieszczęścia, przegapiwszy bramkę. Tymczasem Włoszka Federica Brignone zapewniła sobie czwarte miejsce.

CZYTAJ: Borussia Dortmund po Jadonie Sancho zdecydowała się na kolejne wypożyczenie

Nadchodzące wydarzenia i decyzja Shiffrin

Impreza została chwilowo przerwana po wypadku austriackiej narciarki Nadine Fest. Trzykrotna medalistka mistrzostw świata juniorów w supergigancie doznała kontuzji i została przetransportowana samolotem do szpitala z podejrzeniem kontuzji kolana i barku.

W sobotę w Austrii odbędzie się zjazd, a w niedzielę kolejny supergigant, ale prowadząca w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Mikaela Shiffrin z powodu przeziębienia nie wystartuje w ten weekend w zawodach w Altenmarkt-Zauchensee.

„Niestety, jeszcze nie wyleczyłam się w pełni z tego przeziębienia i wraz z zespołem postanowiliśmy odpuścić Zauchensee, żeby skupić się na odzyskaniu energii i przygotować się na najbliższe, intensywne tygodnie we Flachau, Jasnej, Cortina i Kronplatz” – napisała 28-letnia narciarka na platformie X (dawniej Twitter).

„Szkoda, że nie będzie mnie w Zauchensee, bo jednym z moich wielkich celów jest ponowne ściganie na tej górze – to wspaniała mieszanka wyzwania i zabawy, ale nie jestem jeszcze gotowa się z tym zmierzyć” – dodała Shiffrin.