Francja znowu nieprzekonująca

5
Podopieczni Didiera Deschampsa wygrali z Chile 3:2. (zdjęcie: Camino Mundial, x)

Wicemistrzowie świata, Francja, odnieśli nieznaczne zwycięstwo nad Chile trzy dni po porażce 2-0 u siebie z Niemcami. Podopieczni trenera Didiera Deschampsa wygrali w Marsylii 3:2 (2:1), ale po raz kolejny nie okryli się chwałą.

Les Bleus po raz drugi zaliczyli słaby start, przegrywając już po sześciu minutach w Marsylii po dobitce Marcelino Nuneza.

Jednak przed przerwą odwrócili losy meczu, gdy Youssouf Fofana wyrównał, a Randal Kolo Muani wyprowadził ich na prowadzenie.

Olivier Giroud ostatecznie zdobył zwycięską bramkę dla drużyny Didiera Deschampsa, która pomimo późnego trafienia Dario Osorio, zakończyła przygotowania do Euro 2024 dziewiątym zwycięstwem w 12 meczach od porażki w finale Mistrzostw Świata.

CZYTAJ: Zełenski dziękuje reprezentacji za kwalifikację do Mistrzostw Europy

Od czasu przegranego finału Mistrzostw Świata z Argentyną w grudniu 2022 roku, Francja przegrała tylko dwa mecze: z Niemcami we wrześniu 2023 roku (1-2) i w ostatnią sobotę w Lyonie.

Na mistrzostwach Europy Francuzi spotkają się m.in. z Holandią, Polską i Austrią.

CZYTAJ: Prezes PZPN komentuje awans Polski na Euro