Hubert Hurkacz w ćwierćfinale! Wspaniałe widowisko w Rzymie

6
Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo i po raz pierwszy w swojej karierze awansował do ćwierćfinału rzymskiego turnieju ATP. (fot. tvp sport)

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału ATP w Rzymie po emocjonującym zwycięstwie nad Sebastianem Baezem z Argentyny. Mecz, który zakończył się wynikiem 5:7, 7:6, 6:4, był pełen dramatycznych zwrotów akcji i obfitował w oszałamiający strzał Hurkacza między nogami, który wywołał owację na stojąco.

Mecz rozpoczął się od przełamania Hurkacza w pierwszym gemie i szybkiego pozostawania w tyle. Polak pokazał jednak swoją odporność, przełamując się w ósmym gemie i walcząc w trudnym tiebreaku, aby zwyciężyć w drugim secie 7-4, dzięki wsparciu entuzjastycznych fanów.

CZYTAJ: Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Rzymie!

Decydujący moment nastąpił w piątym gemie trzeciego seta, kiedy Hurkacz przełamał serwis Baeza, wykorzystując zmęczenie przeciwnika. Utrzymując spokój, Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo i po raz pierwszy w swojej karierze awansował do ćwierćfinału rzymskiego turnieju ATP.

Po zwycięstwie, Hurkacz świętował z fanami i robił sobie selfie. Teraz przygotowuje się do starcia z Amerykaninem Tommym Paulem, które odbędzie się w środę, 15 maja, z nadzieją na kontynuację swojej imponującej passy w turnieju.

Hubert Hurkacz – Sebatian Baez 2-1 (5-7, 7-6, 6-4)

CZYTAJ: Aston Villa ma co świętować. Pierwszy awans od ponad 40 lat!