Iga Świątek awansowała do półfinału Indian Wells

3
Iga Świątek w półfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. (zdjęcie: IANS, x)

Iga Świątek awansowała do półfinału Indian Wells po tym, jak Caroline Wozniacki przeszła na emeryturę z powodu kontuzji.

Polska tenisistka Iga Świątek awansowała do półfinału po tym, jak jej przeciwniczka, była nr 1 świata Caroline Wozniacki, przedwcześnie wycofała się z meczu ćwierćfinałowego.

Duńska tenisistka początkowo objęła zdecydowane prowadzenie już w pierwszym secie, prowadząc 4:1. Świątek pokazała jednak swoją odporność i szybko się odbiła, wygrywając pięć gemów z rzędu i wygrywając seta 6:4.

Gdy rozpoczął się drugi set, było oczywiste, że kontuzja Wozniacki utrudnia jej występ. Po tym, jak Świątek zapewniła sobie prowadzenie 1:0 na początku meczu, Wozniacki podjęła trudną decyzję o wycofaniu się z meczu, przekazując zwycięstwo swojej polskiej zawodniczce.

CZYTAJ: Porażka Legii Warszawa. Żegnaj Europo!

Świątek tym zwycięstwem stawia sobie za cel kolejną przeszkodę w walce o tytuł Indian Wells: Ukrainkę Martę Kostiuk. Ukrainka zapewniła sobie miejsce w półfinale, pokonując w ćwierćfinale Rosjankę Anastazję Potapową z wynikiem 6:0, 7:5.

Szacunek, jaki darzą siebie Iga Świątek i Caroline Wozniacki, jest niesamowity. Dwie światowe liderki z przeszłości i teraźniejszości, dwie niesamowite zawodniczki i wojowniczki.

Iga Świątek – Caroline Wozniacki 1-0 (6-4, 1-0)

CZYTAJ: „To nieuniknione”. Neymar może wrócić do jednego ze swoich byłych klubów