Iga Świątek odpadła z Wimbledonu

3
Iga Świątek odpuściła kolejny turniej. (zdjęcię: List Tenisowy: x)

Iga Świątek grała z Julią Putincewą w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Kampania Igi Świątek na Wimbledonie zakończyła się nieoczekiwanie wcześniej w tym roku. Rakieta numer 1 świata przegrała z Kazachską Julią Putincewą, która pokonała polską gwiazdę.

Świątek zaczęła mocno, tworząc wczesne break pointy, ale Putincewa konsekwentnie ich broniła. Świątek z łatwością utrzymała swoje serwisy i w szóstym gemie przełamała Putincewę, nie tracąc ani punktu. Pomimo późnego ataku Putincewy, Świątek obroniła wiele break pointów dzięki potężnym serwisom, zapewniając sobie zwycięskiego pierwszego seta.

W drugim secie tempo gry uległo radykalnej zmianie. Putincewa szybko przejęła kontrolę, rozbijając Świątek i znacząco podnosząc swój poziom na boisku. W secie było wiele długich i efektownych wymian, ale Świątek z trudem dorównała wysokiemu poziomowi gry Putincewy. Kazachska zawodniczka ponownie przełamała Świątek, zdecydowanie wygrywając seta 6:1.

CZYTAJ: Trener Stefano Lavarini podał listę 13 siatkarek, które zabierze do Paryża

Świątek mimo krótkiej przerwy między setami nie potrafiła odzyskać formy, popełniając pod koniec meczu 37 niewymuszonych błędów. Tymczasem Putincewa grała niezmiennie dobrze, wygrywając i zapewniając sobie wiele przełamań. Świątek utrzymała serwis w piątym gemie finałowego seta, ale nie potrafiła go odbić. Obroniła dwa punkty meczowe, ale Putincewa odniosła zwycięstwo przy trzecim.

Iga Świątek – Julia Putincewa 1-2 (6-3, 1-6, 2-6)

CZYTAJ: Mateusz Bogusz błyszczy w MLS