Iga Świątek pokonała Coco Gauff i awansowała do finału w Rzymie

4
Iga Świątek w finale turnieju w Rzymie! Coco Gauff pokonana. (zdjęcie: Relevant Tennis, x)

Iga Świątek potwierdziła swoją wyższość nad Coco Gauff. Polska misrzyni tenisa zapewniła sobie miejsce w finale turnieju w Rzymie przekonującym zwycięstwem 6:4, 6:3.

Pomimo słabych wyników w spotkaniach z Polką, Gauff podeszła do meczu z zauważalnym spokojem i w drugim gemie zdołała przełamać serwis Świątek. Polka szybko jednak otrząsnęła się, odbiła i utrzymała serwis. Mecz charakteryzował się trudnymi podaniami obu zawodniczek oraz intensywnymi wymianami. Świątek ponownie zdołała przełamać Gauff w dziewiątym gemie, korzystając z dwóch podwójnych błędów Amerykanki. Ta przerwa pozwoliła Świątek na łatwe wygranie pierwszego seta w kolejnym meczu.

CZYTAJ: Hubert Hurkacz w ćwierćfinale! Wspaniałe widowisko w Rzymie

Drugi set był odzwierciedleniem pierwszego, charakteryzując się dużą intensywnością i wyrównaną grą. Świątek zyskała decydujące przełamanie w piątym gemie, zamieniając swój pierwszy break point w secie na prowadzenie. Kolejny gem serwisowy Gauff był najdłuższym i najbardziej ekscytującym w meczu, wypełnionym porywającymi wymianami i licznymi okazjami na przerwę dla obu zawodników. Świątek ostatecznie zwyciężyła. Choć Gauff była bliska odbicia, Świątek wytrzymała i zapewniła sobie kolejne przełamanie, przypieczętowując zwycięstwo i zapewniając sobie miejsce w finale.

W finale, który odbędzie się w sobotę 18 maja, Świątek zmierzy się z Danielle Collins lub Aryną Sabalenką.

CZYTAJ: Thomas Frank w Manchesterze United? Duńczyk skomentował te doniesienia