Iga Świątek zapewniła sobie dominujące zwycięstwo w Indian Wells

4
Iga Świątek ma na swoim koncie kolejny sukces. (zdjęcie: Roland-Garros, x)

Iga Świątek, rakieta numer 1 na świecie, po raz kolejny pokazała swoją niezachwianą dominację, triumfując w prestiżowym turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polska zawodniczka zmierzyła się w finale z Marią Sakkari i ostatecznie odniosła zwycięstwo 6:4, 6:0, co oznaczało jej ósmy triumf w tej ważnej imprezie.

Świątek od samego początku szturmem przeszła turniej z niezwykłą walecznością. Początkowo jej podróż wydawała się niemal bezproblemowa, gdy w ciągu zaledwie kilku minut wzrosła do prowadzenia 3:0. Jednak nastąpiła krótka porażka, gdy do jej gry wkradły się błędy, co pozwoliło Sakkari szybko wyrównać mecz. Jednak Świątek, wykazując się wytrzymałością i opanowaniem, wykorzystała kluczowe momenty, kończąc pierwszego seta zdecydowanym zwycięstwem 6:4, pomimo zawziętego wysiłku rywalki.

CZYTAJ: Elżbieta Wójcik ustanowiła historyczny rekord w polskim boksie

W drugim secie widzieliśmy zdecydowaną dominację Świątek na korcie. Z każdym kolejnym punktem jej pewność siebie rosła, podczas gdy Sakkari słabła. Pomimo walecznych prób Sakkari, Świątek pozostała nieustępliwa, tracąc w całym secie zaledwie pięć punktów i zapewniając sobie niezwykły „bajgiel”, który przypieczętował swój triumf.

Triumf ten oznacza drugie zwycięstwo Świątek w turnieju w sezonie, po jej wcześniejszym sukcesie w Katarze, co jeszcze bardziej umocni jej status jednego z najpotężniejszych talentów tenisa.

CZYTAJ: Zniszczoł ustanowił życiowy rekord w finale Raw Air

Iga Świątek – Maria Sakkari 2-0 (6-4, 6-0)