Iga Światek żegna się z turniejem w Miami

4
Iga Świątek odpada z turnieju WTA 1000 w Miami. (zdjęcię: List Tenisowy: x)

Iga Świątek przegrała z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową i zakończyła swój udział w turnieju WTA 1000 w Miami na czwartej rundzie.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu rosyjskiej tenisistki, która do końca pierwszej partii utrzymywała własne podanie i wygrała seta 6:4.

W drugim secie Iga Świątek popełniała błędy i nie potrafiła przeciwstawić się dobrze dysponowanej tego dnia 29-letniej tenisistce. Aleksandrowa dwukrotnie wygrała gemy przy serwisie liderki rankingu WTA i wygrała pewnie drugiego seta, oddając Świątek zaledwie dwa gemy.

Iga Świątek miała tylko jednego break pointa przez cały mecz, którego nie wykorzystała. Jekaterina Aleksandrowa wyglądała lepiej na tle Polki z każdym kolejnym gemem. Wiele mówi też statystyka zagrań kończących, tzw. winnerów. Rosjanka miała ich prawie trzy razy więcej od liderki światowego rankingu.

CZYTAJ: Bayern Monachium postawił jednemu ze swoich zawodników ultimatum

Na pomeczowej konferencji prasowej Świątek nie ukrywa, że wie, że zagrała w tym meczu wyjątkowo słabiej, poniżej swoich możliwości.

– Jestem zawiedziona, bo myślałam, że tutaj, w Miami, będę grała lepiej. Ale Aleksandrowa rozegrała niesamowity mecz i na pewno była dzisiaj lepsza. Trudno było czytać jej serwis. Poczułam się trochę spięta, kiedy nie mogłam dobrze returnować – przyznała.

CZYTAJ: Liverpool pewny przedłużenia kontraktu ze swoim liderem mimo zainteresowania Realu Madryt