Kamil Majchrzak awansował do trzeciej rundy kwalifikacji do US Open

6
Kamil Majchrzak zagra o US Open. (zdjęcie: Z kortu - informacje tenisowe, x)

Polski tenisista Kamil Majchrzak po zaciętym zwycięstwie nad Amerykaninem Michaelem Zhengiem awansował do drugiej rundy turnieju kwalifikacyjnego US Open. Majchrzak walczył przez trzy sety, aby zwyciężyć, pokonując Zheng 6:3, 6:7, 7:5.

Majchrzakowi nie są obce sukcesy na US Open. Jego najlepszy występ w Wielkim Szlemie miał miejsce na tym turnieju w 2019 roku, kiedy dotarł do trzeciej rundy. Podczas tej imponującej serii, Majchrzak pokonał Nicolása Jarry’ego i Pabla Cuevasa, po czym przegrał z Grigorem Dimitrovem.

W tegorocznych kwalifikacjach, Majchrzak pokazał, że jest nieustępliwy. Po wygodnym zwycięstwie w pierwszym secie 6:3, w drugim stanął przed mocnym wyzwaniem, w którym Zhengowi udało się wypracować sobie przewagę w dogrywce. Majchrzak jednak opanował nerwy w decydującym trzecim secie, wygrywając 7:5.

W eliminacjach trzeba odnieść trzy zwycięstwa, by wejść do głównej drabinki wielkoszlemowego US Open.

„Polak pokonał Michaela Zhenga 6:3, 6:7(5), 7:5 i awansował do drugiej rundy eliminacji US Open. Kamil przegrywał już 3:5 *15-30 w trzecim secie, ale zdołał wrócić do gry” – portal „Z kortu – informacje tenisowe” napisał na X.

Następnie Majchrzak zmierzył się w drugiej rundzie z Kolumbijczykiem Danielem Elahi Galánem, numerem 129 na świecie.

„Polak pokonał Daniela Elahi Galana 6:1, 6:4. O główną drabinkę zagra z Mattią Belluccim. Mecz w czwartek jako trzeci od godz. 17:00 czasu polskiego (po spotkaniu Ponchet – Mandlik)” – napisał portal „Z kortu – informacje tenisowe” na X.