Karim Benzema doznał kontuzji. Jak poważny jest uraz Francuza?

2
Karim Benzema doznał kontuzji i podczas poniedziałkowego meczu musiał opuścić boisko. (zdjęcie: Madrid Xtra, twitter)

Sławny napastnik drużyny Al-Ittihad, Karim Benzema, został zdjęty z boiska z powodu podejrzenia kontuzji ścięgna podkolanowego w meczu przeciwko Al-Wehda w Saudi Pro League.

Jak podaje portal goal.com, w wyniku niefortunnego obrotu wydarzeń gwiazdor drużyny Al-Ittihad, Karim Benzema, został zdjęty z boiska z powodu podejrzenia kontuzji ścięgna podkolanowego podczas poniedziałkowego meczu z Al-Wehdą w Saudi Pro League. W 36. minucie meczu przeciwko Al-Wehda, Benzema został uderzony przez Jawada El Yamiq. Piłkarz próbował kontynuować grę, ale po kilku minutach usiadł na murawie i ostatecznie poprosił o zmianę.

Przeczytaj także: Inter Miami: Były kolega z Barcelony dołączy do Lionela Messiego

Piłkarz odczuwał dyskomfort w pierwszej połowie meczu. Po udzieleniu pomocy na boisku ustalono, że Benzema nie może kontynuować gry, co spowodowało jego zmianę. W 42 minucie zastąpił go Jota.

Pomimo porażki Al-Ittihad zdołał zapewnić sobie zwycięstwo 3:0. Jota, który zastąpił Benzemę, odegrał znaczącą rolę w meczu, przyczyniając się do zdobycia bramki w 67. minucie, która powiększyła prowadzenie. Romarinho strzelił pierwszego gola dla Al-Ittihad w 63. minucie, a Igor Coronado przypieczętował zwycięstwo trzecią bramką w 73. minucie.

Kontuzja Benzemy jest zmartwieniem zarówno zawodnika, jak i zespołu, ponieważ szybko stał się podstawą składu Al-Ittihad. Odkąd dołączył do mistrzów Arabii Saudyjskiej, strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty, co pokazało jego znaczenie dla siły ataku drużyny.

Ponieważ 1 września Al-Ittihad zmierzy się z pretendentem do tytułu Al-Hilal, zarówno Karim Benzema, jak i kibice zespołu będą mieli nadzieję na szybki powrót do zdrowia Francuza. Al-Hilal może pochwalić się imponującym składem, w skład którego wchodzą tacy gracze jak Malcom, Ruben Neves i Aleksandar Mitrovic. Wynik oceny stanu zdrowia Benzemy będzie odgrywał znaczącą rolę w określeniu jego dostępności na nadchodzące, kluczowe starcie.