Kontuzja Alejandro Garnacho jest gorsza niż początkowo sądzono

8
Badania wykazały, że Alejandro Garnacho cierpi na zwichnięcie więzadła strzałkowo-żuchwowego prawej kostki. (zdjęcie: United Radar, Twitter)

Kontuzja, której doznał Alejandro Garnacho w niedzielnym bezbramkowym remisie Manchesteru United z Southampton, jest gorsza niż początkowo sądzono.

18-latek doznał kontuzji pod koniec meczu z Southampton po wślizgu Kyle’a Walkera-Petersa. Argentyńczyk był w stanie kontynuować grę, ale kilka minut później Erik ten Hag zdjął zawodnika, bo nie chciał pogłębiać urazu.

Czytaj: Zamiast zwycięstwa – remis Manchesteru United z Southampton na Old Trafford

Garnacho był na boisku tylko przez 17 minut, zanim został zmuszony do opuszczenia stadionu i widzieliśmy, jak opuszcza stadion o kulach ze stopą w bucie ochronnym.

Po meczu menedżer Man United, Erik ten Hag, stwierdził, że uraz zawodnika nie jest poważny.

– Trochę utykał po tym wślizgu. My już byliśmy osłabieni i nie chciałem sytuacji, w której bylibyśmy bardziej osłabieni ze względu na zawodnika, który nie może dać z siebie sto procent. Dlatego zdecydowałem się dokonać zmiany. Myślę, że to nic poważnego – powiedział Erik ten Hag.

Według informacji argentyńskiego kanału sportowego TyC Sports sytuacja jest poważniejsza niż sądzono. Wstępne oceny kontuzji Garnacho wykazały poważniejszy problem. Napastnik będzie miał przerwę od gry na kilka tygodni. To znaczy, że piłkarz nie wystąpi w nadchodzących meczach z Panamą i Curacao.

Wciąż nie wiadomo, jak długo Garnacho będzie pauzował, ale można przypuszczać, że 18-latek ponownie zagra dopiero po przerwie reprezentacyjnej, co wykluczy go z co najmniej dwóch meczów dla Czerwonych Diabłów.

Man United w tym tygodniu udaje się do Hiszpanii, aby zagrać z Realem Betis (Liga Europy), a następnie zmierzy się z Fulham (Puchar Anglii) w niedzielne popołudnie.

Garnacho najprawdopodobniej nie zagra w obu tych meczach, a Ten Hag ma się czym przejmować, ponieważ wydłuża się lista piłkarzy z kontuzjami. Stracił już Donny van de Beeka i Christiana Eriksena na dłuższy czas.

Marcel Sabitzer również leczy kontuzję, która wykluczyła go z ostatnich dwóch meczów Manchesteru United, podczas gdy wirus ograniczył czas gry Victora Lindelofa również w marcu.

Casemiro czekają cztery mecze zawieszenia po drugiej czerwonej kartce, którą dostał w meczu przeciwko Southampton, a coś z pozytywów – Anthony Martial jest coraz bliżej powrotu po problemach z biodrem.

Czytaj: Luis Enrique, który był bez pracy od mundialu, zmienił zdanie na temat Premier League

Po debiucie w pierwszej drużynie pod wodzą Ralfa Rangnicka w zeszłym sezonie, Garnacho stał się regularnym zawodnikiem seniorów w tym sezonie, zdobywając cztery gole i pięć asyst w 30 występach we wszystkich turniejach.

Reprezentant Argentyny do lat 20 zagrał w pięciu meczach Manchesteru United w drodze po trofeum Pucharu Ligi Angielskiej, ale był niewykorzystanym rezerwowym w wygranym 2:0 meczu z Newcastle United w finale.

Garnacho ma zostać wolnym agentem pod koniec przyszłego sezonu, chociaż mówi się, że dał zielone światło dla nowego długoterminowego kontraktu na Old Trafford.