Kwiatkowski i Król najlepsi w Suchem

9
Puchar Europy w Suchem. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski triumfowali. (zdjęcie: Konrad Niedzwiedzki, Twitter)

Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król zwyciężyli w slalomie gigancie równoległym w snowboardowym Pucharze Europy w Suchem. Na podium stanęli także Michał Nowaczyk i Weronika Dawidek, którzy zdobyli brązowe medale.

Kwiatkowski i Król zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Bakuriani w Gruzji. W sobotę oboje odnieśli sukces i walczyli o najwyższe lokaty.

Czytaj: Ennaoui i Kiełbasińska na podium. Dwa brązowe medale dla Polski!

Król zdobyła złoto pokonując Ukrainkę Annamari Dancha. Z kolei Kwiatkowski wywalczył złoto z różnicą 0,84 s nad Austriakiem Aronem Juritzem.

Są jeszcze dwa medale dla Polski. Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn Polacy zdobyli brązowe medale. Weronika Dawidek pokonała Olimpię Kwiatkowską, a Michał Nowaczyk pokonał Niemca Eliasa Hubera.

„Najlepsze zawodniczki sobotniego Pucharu Europy w Suchem” – Polski Związek Narciarski (PZN) napisał na Twitterze.

„Najlepsi zawodnicy sobotniego Pucharu Europy w Suchem” – Polski Związek Narciarski (PZN) napisał na Twitterze.

Nieprzerwanie od 2000 do 2005 roku Polska była gospodarzem Pucharu Europy w snowboardowym slalomie równoległym i slalomie gigancie równoległym. W tym okresie w naszym kraju odbyło się osiem edycji, podczas których areną zmagań były ośrodki narciarskie w Szczyrku i Krynicy-Zdroju. Pierwsze zawody tej rangi odbyły się w Polsce 8 i 9 stycznia 2000 roku w Szczyrku. Po raz ostatni snowboardowy Puchar Europy w konkurencjach alpejskich odbył się w naszym kraju 29 stycznia 2005 roku – mówi Polski Związek Narciarski.

Czytaj: Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Planicy: Kubacki zdobył brązowy medal!

Tegoroczny Puchar Europy odbędzie się w ośrodku narciarskim Suche Ski. Po raz pierwszy w tym ośrodku narciarskim odbędą się zawody tej rangi. W ubiegłych latach na stoku tym regularnie odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Snowboardzie Alpejskim, będące jednocześnie zawodami FIS, informuje Polski Związek Narciarski.