Lech przegrywa w rewanżu ze Spartakiem Trnawa i odpada z pucharów

7
Trzecia drużyna słowackiej ekstraklasy zeszłego sezonu zwyciężyła 3:1 w meczu z Lechem Poznań; zdjęcie: Kuba Szlendak: Twitter

Lech Poznań sensacyjnie odpadł z europejskich pucharów! W rewanżu polski zespół przegrał 3-1 ze Spartakiem Trnawa.

Przed czwartkowym meczem to Lech był w lepszej sytuacji. Bronił zaliczki z pierwszego, wygranego 2:1 spotkania. Ale poznaniacy w Trnawie pokpili sprawę. Zagrali katastrofalnie, za to gospodarze ambitnie i skutecznie.

Wszyscy kibice z entuzjazmem podchodzili do spotkania Lecha Poznań ze Spartakiem Trnava. Podopieczni John’a van den Broma byli faworytem tego spotkania, jednak jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Kelvin Ofori.

Przeczytaj: João Félix nadal zbliża się do Barcelony

W pierwszej części wynik już nie uległ zmianie i wszyscy mieli nadzieje na lepszą drugą połowę ekipy z Poznania. Tak się nie stało, co więcej piłkarze z Trnavy podwyższyli rezultat za sprawą Erika Daniela.

14 minut później nadzieje w serca poznańskich kibiców wlał przepięknym strzałem Kristoffer Velde. Jednak było to za mało, aby awansować lub chociaż doprowadzić do dogrywki, ponieważ w 74. minucie pięknym strzałem z przewrotki popisał się Lukas Stetina.

„Kolejorz” żegna się z pucharami, choć byli w tym starciu ogromnym faworytem.

Przeczytaj: Neymar wyjaśnia, dlaczego opuścił PSG, aby dołączyć do Al-Hilal

Trzecia drużyna słowackiej ekstraklasy zeszłego sezonu zwyciężyła 3:1 i zameldowała się w ostatniej, czwartej rundzie kwalifikacji LK. Lech, ćwierćfinalista poprzedniej edycji tych rozgrywek, najadł się wstydu.