Reprezentacja Polski triumfuje nad Argentyną w otwierających Mistrzostwach Świata U-21

12
Dwie fatalne kontuzje w meczu Polek! (twitter.com/PolskaSiatkowka/ // screenshot)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet rozpoczęła mistrzostwa świata do lat 21 imponującym zwycięstwem nad Argentyną w emocjonującym meczu, który odbył się w meksykańskim León.

Pod wodzą trenera Jakuba Głuszaka, Polki zdominowały pierwszego seta, kontrolując grę od początku do końca z końcowym wynikiem 25:17. Niestety, Wwjednej z pierwszych akcji argentyńska siatkarka Milena Margaria upadła na boisko. Najprawdopodobniej doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować gry.

W drugim secie podobny uraz wyeliminował z gry polską atakującą Barbarę Latos. Argentyna walczyła, ale Polska wygrała 27:25.

W trzecim secie prowadzenie Polki Poli Janickiej zabłysło, pomagając jej drużynie odzyskać czteropunktową przewagę i ostatecznie wygrać 25:23. To zwycięstwo napędza Polskę do zbliżających się meczów z Chinami i Serbią w grupie C.

CZYTAJ: Neymar wyjaśnia, dlaczego opuścił PSG, aby dołączyć do Al-Hilal

„Reprezentacja Polski do lat 21 rozpoczęła dziś w Meksyku zmagania w Mistrzostwach Świata. W pierwszym meczu nasze siatkarki w trzech setach pokonały Argentynę!” – napisała Polska Siatkówka na Twitterze.

Polska– Argentyna 3:0 (25:17, 27:25, 25:23)

CZYTAJ: Jose Enrique porównał napastnika Newcastle United do Zlatana Ibrahimovicia