Lewandowski zdobywa gola na wagę trzech punktów dla Barcelony

8
Zwycięski gol Lewandowskiego w 85 minucie; zdjęcie: BarçaTimes: Twitter

Barcelona pokonała na wyjeździe Osasunę 2:1. Robert Lewandowski wywalczył i szamienił na bramkę rzut karny, co zapewniło drużynie wygraną.

Barcelona objęła prowadzenie w samej końcówce I połowy, a mogła na samym początku. Już w 1. minucie goście ruszyli do ataku i w słupek trafił Frenkie De Jong. Do futbolówki dopadł jeszcze Robert Lewandowski i nie trafił do pustej bramki.

Barcelona objęła prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki wpakował Jules Kounde i Duma Katalonii prowadziła w Pampelunie.

Po przerwie Barcelona trzymała wynik, ale nie zdołała się obronić do końca. W 76. minucie nie do obrony huknął na bramkę Marc-Andre ter Stegena napastnik gospodarzy Avila. Wykorzystał bierną postawę defensywy Barcy i ładnie trafił na 1:1.

Przeczytaj: Arsenal pokonał Manchester United 3:1 na Emirates w dramatycznych okolicznościach

Osasuna wyrównała, ale nie zdobyła nawet punktu. W 84. minucie Lewandowski został sfaulowany w polu karnym przez Catenę. Sędzia podyktował jedenastkę i pokazał obrońcy żółtą kartkę, którą po analizie VAR zamienił na czerwoną. Piłkę na wapnie postawił sam Lewandowski i wykorzystał karnego, dając Blaugranie zwycięstwo.

Barcelona w tabeli ma 10 punktów i jest po 4 kolejkach za mającym komplet oczek Realem i mającą także 10 punktów Gironą. Osasuna plasuje się na 10. pozycji z 6 oczkami.

Przeczytaj: Neymar: Messi i ja przeżyliśmy piekło w Paris Saint-Germain