Xavi Hernandez twierdzi, że oczekiwania wobec Lewandowskiego są za wysokie

10
Trener Barcelony broni Roberta Lewandowskiego; zdjęcie: Xavi Era: Twitter

Menedżer Barcelony Xavi Hernandez uważa, że krytyka Roberta Lewandowskiego, ze względu na słabszy początek sezonu była zbyt ostra w ostatnich tygodniach.

Blaugrana miała problemy z generowaniem strat, notując tylko jeden strzał w polu karnym z otwartej gry po dziesiątej minucie. Xavi przyznał, że jego drużyna musi się poprawić.

„Cóż, spodziewaliśmy się takiego typu gry, jaką znaleźliśmy. Przewidywaliśmy, że możemy mieć przewagę w środku. Myślę, że kontrolowaliśmy grę w wielu momentach, grając, ale to prawda, że musimy stworzyć więcej, nasz timing nie był tak dobry, jak mógłby być, jeśli chodzi o ataki w przestrzeniach. W pierwszej połowie nie atakowaliśmy zbyt wielu przestrzeni.

Przeczytaj: Lewandowski zdobywa gola na wagę trzech punktów dla Barcelony

Lewandowski wygrał i zamienił rzut karny, aby wygrać mecz z Osasuną w niedzielny wieczór, a także zanotował zwycięstwo przeciwko Villarreal w poprzednim tygodniu.

Jednak wielu uważa, że jego wkład w wszechstronną grę Barcelony i umiejętność znalezienia się na odpowiednich pozycjach był raczej rozczarowujący. Xavi wystąpił w obronie swojego doświadczonego napastnika.

„Myślę, że jesteśmy wobec niego zbyt wymagający. Robert dał nam cztery punkty w ostatnich dwóch meczach, strzelił w ostatnim meczu, strzelił dzisiaj, był decydujący i po to jest napastnik. Zagrał dzisiaj dobrze, dzisiaj zagrał zagrał dobrą grę pozycyjną.

„Rozmawialiśmy w ciągu tygodnia o tym, że nie ma tak wielu dotknięć, ale był bardzo dobrze ustawiony. Myślę, że grał dobrze. Nawet gdybyśmy wygrali bez jego bramki, myślę, że zagrał dobry mecz.

Przeczytaj: Arsenal pokonał Manchester United 3:1 na Emirates w dramatycznych okolicznościach

Nie możemy powiedzieć, że jest w złym momencie, zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Myślę, że czasami jesteśmy zbyt wymagający od zawodników. Jestem z niego dzisiaj zadowolony, ciężko pracuje i jest Lewandowskim, jest naszym strzelcem.