Man United ustanowił rekord Ligi Mistrzów po porażce z Bayernem Monachium

5
Bayern wbił gwóźdź do trumny Manchesteru United. (zdjęcie: Man United News, X)

Manchester United osiągnął nowy rekord w swojej kampanii w Lidze Mistrzów, ustanawiając rekord Premier League pod względem utraty największej liczby bramek w jednej fazie grupowej.

Czerwone Diabły poniosły porażkę 0:1 z Bayernem Monachium na Old Trafford i przypieczętowały wyjście z Europy po zajęciu ostatniego miejsca w grupie z zaledwie czterema punktami w sześciu meczach.

CZYTAJ: Turecka Super Lig przełożona na czas nieokreślony po szokującym incydencie

Decydującym ciosem był gol Kingsleya Comana w drugiej połowie, który zapewnił niemieckim gigantom zwycięstwo w 71. minucie. Manchester United miał rażące problemy w defensywie, tracąc łącznie 15 bramek w fazie grupowej, co stanowi rekord wśród jakiejkolwiek drużyny Premier League w jednym sezonie Ligi Mistrzów.

Kolejnym ciosem zadanym dumie Man United jest fakt, że Manchester United stał się pierwszą angielską drużyną, która dwukrotnie zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie, a poprzednio miało to miejsce w sezonie 2005/2006. Zespół potrzebował zwycięstwa z Bayernem i liczył na remis pomiędzy Kopenhagą a Galatasaray. Jednak Kopenhaga zapewniła sobie zwycięstwo 1:0, rozwiewając nadzieje Man United i zapewniając sobie miejsce w 1/8 finału rozgrywek.

Manchester United przegrał po golu Kingsleya Comana i odpadł nie tylko z Ligi Mistrzów, ale w ogóle z europejskich pucharów.

Zespół Erika ten Haga czeka kolejne trudne spotkanie, gdy udają się na Anfield, aby zmierzyć się z Liverpoolem, który obecnie prowadzi w Premier League ze znaczną przewagą 10 punktów. Po przegranych dwóch meczach z rzędu, Czerwone Diabły chcą się odbić i uratować sezon w krajowych rozgrywkach.

CZYTAJ: Wyznaczono datę meczu Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo, podczas którego Inter Miami zmierzy się z Al-Nassr