Medale dla Polski podczas zawodów wspinaczki sportowej

7
Natalia Kałucka; zdjęcie: Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej: Twitter

Podczas zawodów wspinaczki sportowej w Tarnowie dwa najważniejsze medale przypadły reprezentantkom Polski. Natalia Kałucka stanęła na najwyższym podium, a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Mirosław.

W ćwierćfinale mistrzyni Europy jak i była  mistrzyni świata – Aleksandra Mirosław pewnie zakwalifikowała się do półfinału Igrzysk Europejskich z czasem 6,84 s. Również Natalia Kałucka  również nie miała problemu z awansem do półfinałów.

Aleksandra Mirosław z czasem 6,63 weszła do finału Igrzysk Europejskich. W wyścigu o finał pokonała Włoszkę Beatriz Colli.

Przeczytaj: Igrzyska europejskie Kraków 2023

Druga z Polek dołączyła do Mirosław i polski finał stał się faktem.

W rywalizacji finałowej role się odwróciły i pozostająca dotychczas w cieniu bardziej utytułowanej koleżanki Kałucka rozdawała karty. W finale Natalia Kałucka  uzyskała rekord życiowy – 6.57 . Mistrzyni świata pokonała rekordzistkę świata

21-letnia zawodniczka jest pierwszą mistrzynią Igrzysk Europejskich we wspinaczce sportowej na czas.

Podium Igrzysk Europejskich we wspinaczce sportowej uzupełniła Beatriz Colii.

Przeczytaj: Został już wytypowany na jedno z największych stanowisk trenerskich na świecie