Polska drużyna siatkówki triumfuje w Lidze Narodów po zwycięstwie 3:2 z Niemcami i po wygranej z Holandią 3:2

6
Bardzo ważne zwycięstwa Polski! (zdjęcie: Polska Siatkówka, Twitter)

W emocjonującym meczu, polscy siatkarze pokazali swoją odporność, pokonując Niemcy 3:2 (25-21, 22-25, 25-14, 17-25, 15-10) w Lidze Narodów. Szukając odkupienia po ciężkiej porażce 0:3 z Serbią, biało-czerwoni zebrali się w mocnym składzie, w skład którego wchodzili Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek i Wilfredo Leon, a także niespodziewanie dołączył do nich Sebastian Adamczyk z GKS Katowice.

W pierwszym secie Polska szybko objęła prowadzenie, ale Niemcy walczyły o wyrównanie. Wicemistrzowie świata odzyskali jednak przewagę i odnieśli zwycięstwo 25:21, na czele z Sebastianem Adamczykiem.

Drugi set przebiegał według podobnego schematu, a Polska początkowo miała kontrolę. Jednak Niemiecka drużyna pozostała opanowana i odwróciła losy meczu, wygrywając seta 25:22 po niezwykłym powrocie.

Powracając do swojej potężnej formy, Polacy zdominowali trzeciego seta, budując znaczną przewagę i przypieczętowując pewne zwycięstwo 25:14 imponującym blokiem Sebastiana Adamczyka.

Jednak w czwartym secie Niemcy potwierdziły swoją dominację, powiększając przewagę i ostatecznie wygrywając 25:17, wymuszając decydujący piąty set.

CZYTAJ: Igrzyska europejskie Kraków 2023

W ostatnim secie Polacy od początku przejęli kontrolę, a szarżę prowadzili Wilfredo Leon i Bartosz Kurek. Odnieśli imponujące zwycięstwo 15:10, kończąc mecz udaną końcówką Bartosza Bednorza.

Z dotychczasowymi czterema zwycięstwami i jedną porażką w turnieju Biało-Czerwoni zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli Ligi Narodów, gromadząc dziewięć punktów. Ich następny mecz odbył się w czwartek, 22 czerwca, przeciwko Holandii w Rotterdamie.

Mecz Polska – Holandia

Reprezentacja Polski odniosła piąte już zwycięstwo w Lidze Narodów, pokonując Holendrów 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 25:22, 15:11). Siatkarze trenera Nikoli Grbicia w szóstym spotkaniu tej edycji VNL 2023 odnieśli piąte zwycięstwo, rozgrywając czwarty tie-break.

Polacy dzięki temu zwycięstwu zdobyli kolejne dwa punkty. Ich dorobek wynosi obecnie 11 punktów, a to przełożyło się na awans na 4. miejsce w tabeli rozgrywek. Liderami tegorocznej Ligi Narodów ciągle są Japończycy.

16. Chiny – 2 pkt, 1 zwycięstwo, 6 porażek, 5:20

Biało-Czerwoni podczas turnieju w Rotterdamie rozegrają jeszcze dwa mecze. W sobotę 24 czerwca zmierzą się z Amerykanami (13:00), a dzień później z Włochami (12:30).