Milan w półfinale Ligi Mistrzów

8
AC Milan w wygranym meczu z Napoli; zdjęcie: CentreGoals, Twitter

Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, zremisowało u siebie z AC Milan 1:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie wygrał zespół z Mediolanu 1:0 i awansował do półfinału.

W pierwszej połowie rzut karny wykonywany przez Oliviera Giroud został obroniony. W drugiej połowie piłkarze z Neapolu mieli podobną szansę – ale również górą w tym wypadku był bramkarz.

Rewanż Napoli – Milan był pełen napięcia. Gra momentami była porywająca. Najpierw sędzia Marciniak podjął słuszna decyzję o karnym dla gości. Podyktował go za ewidentny faul Mario Ruiego. Z okazji nie skorzystał jednak Olivier Giroud, który przegrał pojedynek z Alexem Meretem.

Zobacz jeszcze: Didier Drogba krytykuje współwłaściciela Chelsea Todda Boehly’ego za podejście transferowe

Giroud zrehabilitował się tuż przed przerwą, kiedy tak naprawdę przypieczętował awans. Francuz skończył w polu karnym niesamowity rajd Rafaela Leao, tego samego, który wypracował jedenastkę.

Akcje przedzieliła ogromna kontrowersja w polu karnym Milanu. Sędzia Marciniak po sugestiach VAR-u, który obsługiwali Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski nie przyznał jedenastki dla Napoli po faulu Leao na Hirvingu Lozano.

W 80 minucie Napoli dostało rzut karny po zagraniu ręką. Karnego nie wykorzystał Kwaracchelia. Dopiero w doliczonym czasie remis uratowała główka Victora Osimhena, ale na więcej nie było stać Napoli.

Zespołowi Piotra Zielińskiego pozostaje więc feta z okazji odzyskania mistrzostwa po 33 latach. A Milan pozostaje w grze o Ligę Mistrzów.

Odpadnięcie Napoli oznacza, że w tej edycji elitarnych rozgrywek nie wygra żaden Polak.

Przeczytaj także: Brazylijczyk Rodrygo wprowadził Real do półfinału Ligi Mistrzów

W półfinale Milan trafi na zwycięzcę pary Inter Mediolan – Benfica Lizbona. Wszystko wskazuje na to, że znowu dojdzie do wewnętrznej, włoskiej rozgrywki i to akurat w derbach, skoro Nerazzurri przywieźli z Portugalii dwubramkową zaliczkę.