MŚ w Katarze: Polacy grają dziś z Meksykiem

9

Już dziś Polacy rozegrają swój pierwszy mecz MŚ w Katarze. Polska rozpocznie zmagania od meczu z Meksykiem. Jak ma wyglądać skład Biało-czerwonych?

Mistrzostwa Świata w Katarze ruszyły 20 listopada i zdążyły przysporzyć już sporo emocji. Nie dość, że fani piłki nożnej mogą się cieszyć spotkaniami o wiele dłużej, bo sędziowie doliczają bardzo dużo minut do czasu podstawowego, to jeszcze Argentyna zaliczyła sensacyjną porażkę (1:2) z Arabią Saudyjską. To ważna informacja dla Polski, ponieważ Argentyna jest w tej samej grupie co Biało-czerwoni. Mecz Polska-Argentyna zaplanowany jest na 30 listopada o godz. 20:00.

Polska wkracza do gry

Polska rozpoczyna zmagania w mundialu już dziś, 22 listopada. O godz. 17:00 Polacy zagrają swój mecz otwarcia z Meksykiem. Selekcjoner polskiej reprezentacji, Czesław Michniewicz, wierzy w polską kadrę, ale zdaje sobie sprawę, że szczęście im nie wystarczy, sukces osiągną dzięki pracy, a on będzie musiał błyskawicznie reagować na sytuację na boisku. Michniewicz zapewnił, że jest na to gotowy na spotkaniu z polskimi dziennikarzami na poniedziałkowej konferencji.

Skład Polski na mecz z Meksykiem

Czesław Michniewicz był w dobrym nastroju w poniedziałek, nie dał się jednak sprowokować dziennikarzom. Nie zdradził składu reprezentacji na mecz z Meksykiem. – Wyślijcie mi swoją jedenastkę, ale czy jeśli wystawię piłkarzy, których chcecie, to w razie braku wygranej weźmiecie odpowiedzialność za wynik, czy tylko mnie rozliczycie? Dajcie mi więc wybrać. – powiedział Michniewicz dziennikarzom.

Choć nie znamy składu na mecz z Meksykiem, wydaje się, że są dwie opcje. Szczególnie że selekcjoner przyznał, że Polska zagra w ustawieniu, w którym już występowała. Pierwsza opcja to ta z pierwszej połowy meczu z Chille, trójka obrońców. Druga opcja to trójka obrońców i defensor. To ustawienie też zostało sprawdzone w meczu z Chille. Drużyna wyszła tak ustawiona na drugą połowę. Które ustawienie wybierze Michniewicz? Przekonamy się już dziś o 17:00.