Największy talent Arsenalu podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem

7
Najmłodszy piłkarz w historii Premier League z profesjonalnym kontraktem. (zdjęcie: Arsenal Academy, x)

Arsenal oficjalnie ogłosił, że ich najzdolniejszy talent, Ethan Nwaneri, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem.

Nie ujawniono długości kontraktu 17-letniego ofensywnego pomocnika, który może grać także na pozycji napastnika.

Nwaneri to najmłodszy zawodnik w historii angielskiej Premier League. W zeszłym sezonie zadebiutował w meczu z Brentford (3:0) w wieku 15 lat, 5 miesięcy i 28 dni. Poprzedni rekord należał do Harveya Elliotta, który miał 16 lat i 1 miesiąc.

W obecnym sezonie Nwaneri zagrał przez 13 minut w meczu Premier League przeciwko West Ham (6:0).

Dodatkowo młody pomocnik w 9 meczach Premier League 2 strzelił 7 goli i zanotował 2 asysty.

CZYTAJ: Barcelona może latem pozyskać pomocnika Arsenalu

Ethan Nwaneri podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Arsenalem.

Ethan ma świetną umiejętność panowania nad piłką, utrzymywania posiadania jest naprawdę skuteczny w ostatniej tercji, co pasuje do stylu naszego grania. To ktoś, kto bardzo dobrze prosperuje na, jak i poza boiskiem, jako młody, silny „Kanonier”. Czekamy na dalszą pracę z nim oraz jego rozwój na przestrzeni lat – powiedział Per Mertersacker po podpisaniu kontrakt z młodym pomocnikiem. Niemiec jest dyrektorem akademii londyńczyków.

CZYTAJ: Napastnik Bundesligi wskoczy na miejsce Mohameda Salaha w Arsenalu?