Obrońca Newcastle doznał poważnej kontuzji i może pauzować aż 9 miesięcy

3
Fatalne wieści dla zawodnika Newcastle United. Poważna kontuzja wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. (zdjęcie: islahuddin, x)

Jeden z kluczowych obrońców Newcastle United, Sven Botman, doznał zerwania więzadła krzyżowego.

Jak donosi strona internetowa klubu, w meczu Pucharu Anglii z Manchesterem City, środkowy obrońca zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Sven Botman w przyszłym tygodniu przejdzie operację. Zawodnik będzie potrzebował od sześciu do dziewięciu miesięcy na powrót do zdrowia. W związku z tym będzie pauzował do końca bieżącego sezonu i prawdopodobnie nie zagra w następnym. Nie jest też wykluczone, że obrońca może pauzować do końca roku. Dla Newcastle to fatalna informacja, bo 24-latek jest ich podstawowym graczem.

CZYTAJ: Polski klub awansował do finału Ligi Mistrzów!

Warto przypomnieć, że Manchester City podejmował Newcastle w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Anglii. Faworyci w starciu ze „Srokami” nie mieli żadnego problemu. W pierwszej połowie „Obywatele” oddali 11 strzałów w porównaniu do 1 strzału od przeciwnika i zasłużenie schodzili na przerwę z wygodną dwubramkową przewagą. Dwie bramki strzelił Bernardo Silva. Newcastle odpadło z Pucharu Anglii przegrywając 0-2.

Sven Botman o kontuzji:

„Wsparcie i miłość, które mam, już wiele dla mnie znaczą.”

„Przez jakiś czas nie będę mógł robić tego, co kocham najbardziej, ale po ostatnich problemach z kolanem wiem, że wyjdę z tego okresu jako lepszy zawodnik.”

„Mój zespół Newcastle United pozostaje najważniejszy i nadal będę go wspierać każdego dnia.”

Botman 28 czerwca 2022 roku został zawodnikiem Newcastle United, podpisując z klubem pięcioletni kontrakt.

CZYTAJ: Zmiany w składzie reprezentacji Polski