Polka przegrała z Amerykanką w 1/8 finału

3
Magda Linette odpadła w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Charleston. W walce o ćwierćfinał, Polka przegrała z Jessicą Pegulą. (zdjęcie: The Kingdom Of Magda Linette & Dominic Thie, X)

Jessica Pegula potwierdziła swoją dominację nad Magdą Linette w trzeciej rundzie turnieju w Charleston. Nieustanna agresja Peguli i wyjątkowy serwis sprawiły, że Linette miała trudności z odzyskaniem równowagi, co doprowadziło do szybkiego zwycięstwa Amerykanki 6-2, 6-2.

Pomimo początkowej iskierki nadziei i pewnego serwisu Linette, Pegula szybko przejęła kontrolę nad meczem, wykonując potężne kontrataki, przez co Polka nie była w stanie podjąć żadnego znaczącego wyzwania. Linette zdołała zwyciężyć tylko w jednym meczu przez cały mecz, co podkreśliło dużą dominację Peguli.

CZYTAJ: Wisła Kraków grozi bojkotem finału Pucharu Polski: PZPN odpowiada

Nawet gdy Linette próbowała odzyskać siły w końcówce drugiego seta, pozycja Peguli w pierwszym secie okazała się uzasadniona, gdyż zakończyła mecz w zaledwie 60 minut.

CZYTAJ: „Nie wszystko zależy ode mnie”. Lider Barcelony o swojej przyszłości na Camp Nou

Magda Linette – Jessica Pegula 0-2 (2-6, 2-6)