Polscy skoczkowie coraz bliżej podium w zawodach Pucharu Świata

8
Piotr Żyła czwarty w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lake Placid; zdjęcie: Skijumping.pl: Twitter

Za nami 18 konkursów indywidualnych oraz po jednym duetów oraz drużynowym w Pucharze Świata 2023/24 w skokach narciarskich. W Lake Placid padł najlepszy wynik Polaka tej zimy! Zobacz aktualne klasyfikacje generalne PŚ oraz Pucharu Narodów.

Podczas początkowej części sezonu skoczkowie rywalizowali w Ruce, Lillehammer, Klingenthal oraz Engelbergu. Na przełomie roku odbył się Turniej Czterech Skoczni.

Po tygodniu przerwy rozpoczął się Polski Turniej. Odbyły się w jego ramach konkursy w Wiśle i Zakopanem (w Szczyrku zawody odwołano). Ostatecznie imprezę wygrali Austriacy, zdobywając nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro.

Przeczytaj: Polki ze srebrem Mistrzostw Europy

Już po mistrzostwach świata w lotach w Bad Mitterndorf zostały przeprowadzone skoki w Willingen. Doczekaliśmy się w końcu Polaka w TOP 10 konkursów. Aleksander Zniszczoł dwukrotnie był ósmy w Niemczech.

Jeszcze lepiej było w pierwszym konkursie tej zimy poza Europą, w Lake Placid. Zniszczoł w sobotę zakończył zmagania na szóstej pozycji. To najlepsza lokata polskiego zawodnika w obecnym sezonie PŚ. Wygrał pierwszy raz w karierze Słoweniec Lovro Kos.

Piotr Żyła zajmował trzecie miejsce po pierwszej serii niedzielnych zawodów. W finale 37-latek znów skoczył bardzo dobrze i ukończył zmagania czwarty. To najlepszy wynik Polaka tej zimy! Zmagania wygrał Austriak Stefan Kraft.

Przeczytaj: Kolejna wpadka Barcelony w La Liga

Stefan Kraft zwyciężył w niedzielnym konkursie w Lake Placid. Austriak pozostał liderem klasyfikacji PŚ, ale drugi Andreas Wellinger i trzeci Ryoyu Kobayashi zmniejszyli do niego straty. Różnica między Niemcem i Japończykiem to tylko 6 punktów.

Polacy nadal daleko. Zniszczoł pnie się w zestawieniu. Obecnie zajmuje 22. miejsce. Piotr Żyła jest 24., Dawid Kubacki 26., a Kamil Stoch 28.